3 věci, které by měla mít ve své kosmetické taštičce každá žena

Myslím, že bylo zrovna pondělí, a protože tento den miluju, naplánovala jsem si pracovní cestu do Brna. Už dopředu jsem věděla, že pojedu vlakem, protože zbožňuju cestování tímto dopravním prostředkem. Na celou cestu si totiž ordinuju sladké NICNEDĚLÁNÍ  ;-).


Na nástupišti stojím skoro sama. Usoudím, že to bude asi tím, že je pravé poledne. Vlak se vyřítí se zátočiny rychlostí blesku a začne prudce brzdit. Bezpečně nastoupím do vagónu a očima pečlivě vyberu pro sebe nejlepší místo u okna. Hurá, slastné nicnedělání může začít. 

Na vedlejším sedadle sedí dvě mladé ženy a důvěrně si něco povídají. Najednou jedna vytáhne z kabelky kosmetický katalog a nadšeně ho podává druhé. „Je tam tolik nádherných věcí. Určitě si vybereš“. Místo sdíleného nadšení však slyší strohou, ale jasnou odpověď:

JÁ SE NEMALUJI!

Katalog přistává na svém původním místě v kabelce mladé dámy, příjemná atmosféra je ta tam. Nastává hrobové ticho

Ve své práci kosmetické poradkyně jsem se mockát setkala se ženami, které mi řekly, že se nelíčí. Nebylo to myšleno nijak ve zlém, možná se domnívaly, že líčení musí trvat moc dlouho nebo nevěděly jak na to, protože nás to ve škole niko nenaučil.

Častokrát jsem slyšela: jsem jaká jsem a žádná „fasáda“ mi nepomůže, ráno nemám čas! A natož to večer dávat dolů! (Mimo jiné, víte, že NE-ODLIČOVÁNÍ je jedna z 9 nejčastějších chyb v péči o pleť?

Dekorativní minimum

Sama jsem ještě před pár lety patřila do skupiny žen, které se NE-LÍČÍ. Hlavu mi zatěžovala černá myšlenka, že líčení je výsadou těch, které MAJÍ ráno tunu času, a to nebyl můj případ.

Zakořeněný pocit křivdy, proč zrovna já musím mít ráno tak málo času, jsem v sobě nosila dlouho a hluboko jako těžký hřích! Veškeré moje snahy a pokusy o přirozené líčení ztroskotaly jako kocábka na širém moři, protože jsem si myslela, že ráno mám málo času a navíc TO neumím!

Tenkrát jsem totiž ani v nejmenším netušila, že otázka času je o nastavení naší mysli a opravdu pěkné a přirozené líčení JDE ZVLÁDNOUT INTUITIVNĚ S MINIMEM KOSMETICKÝCH PRODUKTŮ ZA 5 MINUT!!!

Díky svému prvnímu absolvovanému vizážistickému školení jsem svůj přístup k líčení OKAMŽITĚ změnila. V podstatě za to mohla jediná, krátká, věta, kterou lektorka vypustila z pusy. Je pro mě posvátná a nezapomenutelná dodnes:

Stačí vám JENOM 3 dekorativní výrobky a 5 minut vašeho času!

Jak já byla zvědavá, které 3 výrobky to můžou být a jak je možný, že jsou jenom 3!? A vůbec, je to reálný, že to celý trvá jenom 5 minut?! Mozek mi to nebral.

Ale, abych vás dlouho nenapínala, pojďme, PROZRADÍM VÁM, které 3 výrobky stačí k tomu, aby vzhled byl upravený a působil přirozeně  ;-)

ŘASENKA

Existují různé druhy řasenek. Základní rozdělení je na voděodolné, a ty, které voděodolné nejsou, takže všechny ostatní. (Podle toho si pak vybíráte odličovač).

Pokud sportujete, sáhněte po voděodolné řasence, je odolná proti potu, vlhkosti a vodě. Voděodolná vám taky perfektně poslouží, když se vdáváte, nebo když jdete na pohřeb, nebo při různých emocionálně vypjatých situacích, kdy se domníváte, že budete bulet jak malá holka  😉 .

Voděodolnou řasenku ocení hlavně nevěsty, maminky nevěst, maminky při promoci svých dětí, babičky při křtu svých vnoučat, atd.

ŘASENKA VAŠE ŘASY:

→ zahustí (dodá jim objem) a 

→ prodlouží (dodá jim délku).

Některé řasenky jsou obohacené o vitamíny (třeba vitamín E) nebo aloe vera, takže mají blahodárný vliv na vaše řasy, protože je perfektně vyživují.

Řasenky můžete vyzkoušet v různých barevných odstínech. Nejprodávanější je černá barva. Na druhou stranu, jestli jste blondýna jako poleno, sáhněte raději po hnědé barvě. Černá barva je pro váš barevný typ příliš „tvrdá“ a nemusela by působit přirozeně.

Znám ženy, které používají řasenku modré nebo zelené barvy a moc jim sluší. Chce to vyzkoušet. Nebojte se experimentovat, v tomto případě rozhodně nejde o život.

Řasenka vám krásně otevře oči a díky tomu, bude váš pohled dramatičtější. Vy budete vypadat dobře, tím pádem se budete cítit SEBE-JISTĚ. Když budete mít jistotu, bude se vám dařit líp a věci vám půjdou samy od ruky.                                                                                                                                                           Anna Krajíčková

 

TVÁŘENKA

Zdá se vám to jako malichernost? Na co tvářenku? 

Úkolem tvářenky je zvýraznit rysy obličeje.

Existují různé typy tvářenek. Sypké, kompaktní (ty jsou slisované v krabičce), tvářenka může být v tužce nebo může mít krémovou konzistenci. Pudr v kuličkách poslouží na tváře taky výborně (viz. fotka níže).

Tvářenka se nanáší ŠTĚTCEM na tváře. Od toho vznikl její název.

Pudr v kuličkách

V praxi to vypadá následovně: štětcem zakroužím (zatočím) v tvářence (jená se o tvářenku sypkou nebo kompaktní), pak ho lehce oklepu o hranu tvářenky a přiložím na spodní část lícní kosti (tam, kde lícní kost začíná). Jedním tahem jedu nahoru, pak dolů a znovu nahoru. Totéž zopakuji na druhé tváři a je hotovo.

Na nanesení tvářenky stačí 15 vteřin.

Jestli jste tvářenku zatím nikdy nepoužila, vyzkoušejte si práci s ní v klidu doma, když nikam nespěcháte a právě nikam neodcházíte. Chce to jen cvik, věřte mi.

 

RTĚNKA

Když použijete řasenku a tvářenku, tak rtěnka tomu všemu dá punc dokonalosti.

Rtěnka dokáže změnit celý vzhled obličeje, dokáže zvýraznit krásu každé ženy a podtrhnout celou vizáž.                                                                                                              Anna Krajíčková 

Že nevíte, jaká barva rtěnky vám sluší, a proto nepoužíváte žádnou? Pak sáhněte po takové barvě, která splyne s barvou vašeho obličeje, budete se cítit komfortně a sebejistě.

Říká se, že každá žena by měla mít minimálně 3 odstíny rtěnek.

Dvě na denní nošení a jednu na večerní příležitost. Nečekané a neotřelé odstíny rtěnek vzniknou, když dáte dvě barvy na sebe.

Experimentujte, hrajte si. Hraní je nám přirozené a vlastní. Vracíme se tak do dětství.

Řasenka, tvářenka a rtěnka jsou tři nezbytné pomůcky každé ženy. Na to, abyste aplikovaly tyto tři výrobky na svou tvář vám stačí 1, slovy: jedna minuta. Jde o to, vytvořit si svůj rituál, na který se budete každé ráno těšit, protože z domu vyjde upravená, spokojená a sebevědomá žena.

Řasenka, tvářenka a rtěnka základní minimum dekoratviní kosmetiky

 

Přeji vám krásný den a mějte se ráda taková, jaká jste, protože jedině taková jste skutečně krásná.

Vaše Anička

Líbil se vám článek? Dejte ho přečíst svým známým ⬇⬇⬇

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů