5 tipů na péči o pleť v zimě

S příchodem mrazíků zahalujeme svoje tělo do teplých svetrů, šál a kabátů, bot a módních čepic, ale co naše pleť? Ruku na ♥ pečujete v zimě JINAK o svoji pleť?

Pokud NE, tak právě v tomto ročním období se můžete lehce stát majitelkou sušší pleti, která pálí, loupe se, může mít popraskané žilky nebo červené flíčky!

Právě na extrémní mrazy, ale i naopak na sucho v místnostech naše pleť jasně reaguje a dává nám to viditelně najevo. Nechte se tedy inspirovat mými tipy, jak pečovat o pleť v zimě.

JAK SE STARAT O PLEŤ V ZIMĚ,
ABY TRPĚLA CO NEJMÉNĚ?

MAŽTE KVALITNÍMI A HUTNÝMI KRÉMY

Je pravda, že hlavně suchá a citlivá pleť trpí v zimně víc, než pleť smíšená a mastná. (Jestli nevíte, jaký máte typ pleti, koukněte SEM >>>). Ale nenechte se mýlit, že další dva typy pleti (smíšená a mastná) nepotřebují v zimě jinou (nebo ŽÁDNOU) péči!

Nadbytečné maštění kůže, právě u mastné a smíšené  pleti, může být způsobeno paradoxně jejím vysoušením, které způsobují vysoké teplotní rozdíly. (Přechody z teplé, suché místnosti do zimy).

Proto je potřeba PRAVIDELNĚ používat hutnější krémy víc než obvykle. Vaše pleť nebude nárazově čelit náporu sucha a bude vyrovnaná a spokojená.

Suchá pleť v zimě uvítá mastnější krémy nebo oleje, které jí ochrání a zabrání dalšímu vysoušení.

Citlivá pleť potřebuje především zklidnění, hydrataci a ochranu taktéž v podobě kvalitních hutných krémů.

Krémy pro jakýkoliv typ pleti musí mít i v zimě OCHRANNÝ FAKTOR. Pokud sáhnete po denním krému s minimálním SPF 15, bude to jen dobře.

Jste-li vyznavačkou zimních sportů nebo milujete blahodárné vycházky přírodou, volte vyšší ochranný faktor než SPF 15. Při pobytu na horách se nebojte použít opalovací krém se SPF 50. VYPLATÍ SE TO.

ČISTĚTE VÍC NEŽ KDY JINDY

Asi největší a nejčastější chybou je, dávat krémy, séra nebo oleje na NEVYČIŠTĚNOU nebo ŠPATNĚ vyčištěnou pleť. NEFUNGUJÍ totiž. Nejprve tedy pleť důkladně vyčistím, teprve pak můžu dávat ostatní.

V zimních měsících nepoužívám čistící přípravky s alkoholem. Zbytečně tak vysušuji pleť.

Čistím jednoduše klasicky: nejdřív čistící mléko, pak tonizační voda. Milovnice micelární vody jí mohou s klidem používat i v zimě.

ZABRAŇTE PŘEDČASNÉMU STÁRNUTÍ PLETI

Tím, že trávíme v zimě víc času v přetopenýchsuchých místnostech, je naše pleť dehydratovaná, ztrácí pružnost a elastičnost a dochází k jejímu předčasnému stárnutí.

Proto si hlavně v zimě dělám čas na peeling (abrazi), hydratační pleťové masky, olejové kapsleséra.

Právě díky peelingu všechny kroky navíc působí do hloubky pleti, která vám za tuto péči navíc poděkuje.

PEČUJTE O RTY

Zvláštní pozornost, výživu a hydrataci potřebují v zimních měsících RTY, protože mají nejméně mazových žláz z celého obličeje. Právě proto jsou v tyto dny vystaveny těžké a nelehké zkoušce 🙂 .

Aby rty nepálilykůže na nich nebyla popraskaná (rtěnka na takových rtech nevypadá pěkně) potřebují POCTIVOU, KAŽDODENNÍ péči.

Důkladně je promazávám a ošetřuji balzámy na rty. Ideální na zimní sporty, ale třeba i vycházky nebo pochůzky po městě jsou právě balzámy nebo rtěnky s ochranným faktorem.

CITÁT, PODLE KTERÉHO SE ŘÍDÍM

Pleť je jediná část našeho těla, která není nikdy chráněná oděvem, proto o ni musíme pravidelně pečovat.

Mějte krásnou zimu a nezapomeňte, že pleť je naše jediná část těla, která není v zimě chráněná, proto si zaslouží maximální pozornost, ale hlavně pravidelnou „zimní péči“.

Na zamrzlém rybníku v Jednovnicích

S láskou

Anička

Líbil se vám článek, rezonoval s vámi? Dejte ho přečíst na FB svojí kamarádce ⬇⬇⬇

P.S.: Všechny informace, které jsem v článku použila, jsou moje vlastní zkušenosti a názory, nejedná se o žádné lékařské doporučení, které by nahrazovalo lékařskou péči. Prosím, berte to na vědomí.

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů