5 tipů na péči o pleť v zimě

S příchodem mrazíků zahalujeme svoje tělo do teplých svetrů, šál a kabátů, bot a módních čepic, ale co naše pleť? Ruku na ♥ pečujete v zimě JINAK o svoji pleť?

Pokud NE, tak právě v tomto ročním období se můžete lehce stát majitelkou sušší pleti, která pálí, loupe se, může mít popraskané žilky nebo červené flíčky!

Právě na extrémní mrazy, ale i naopak na sucho v místnostech naše pleť jasně reaguje a dává nám to viditelně najevo. Nechte se tedy inspirovat mými tipy, jak pečovat o pleť v zimě.

JAK SE STARAT O PLEŤ V ZIMĚ,
ABY TRPĚLA CO NEJMÉNĚ?

# 1 MAŽTE KVALITNÍMI A HUTNÝMI KRÉMY

Je pravda, že hlavně suchá a citlivá pleť trpí v zimně víc, než pleť smíšená a mastná. (Jestli nevíte, jaký máte typ pleti, koukněte SEM >>>). Ale nenechte se mýlit, že další dva typy pleti (smíšená a mastná) nepotřebují v zimě jinou (nebo ŽÁDNOU) péči!

Nadbytečné maštění kůže, právě u mastné a smíšené  pleti, může být způsobeno paradoxně jejím vysoušením, které způsobují vysoké teplotní rozdíly. (Přechody z teplé, suché místnosti do zimy).

Proto je potřeba PRAVIDELNĚ používat hutnější krémy víc než obvykle. Vaše pleť nebude nárazově čelit náporu sucha a bude vyrovnaná a spokojená.

Suchá pleť v zimě uvítá mastnější krémy nebo oleje, které jí ochrání a zabrání dalšímu vysoušení.

Citlivá pleť potřebuje především zklidnění, hydrataci a ochranu taktéž v podobě kvalitních hutných krémů.

Krémy pro jakýkoliv typ pleti musí mít i v zimě OCHRANNÝ FAKTOR. Pokud sáhnete po denním krému s minimálním SPF 15, bude to jen dobře.

Jste-li vyznavačkou zimních sportů nebo milujete blahodárné vycházky přírodou, volte vyšší ochranný faktor než SPF 15. Při pobytu na horách se nebojte použít opalovací krém se SPF 50. VYPLATÍ SE TO.

# 2 ČISTĚTE VÍC NEŽ KDY JINDY

Asi největší a nejčastější chybou je, dávat krémy, séra nebo oleje na NEVYČIŠTĚNOU nebo ŠPATNĚ vyčištěnou pleť. NEFUNGUJÍ totiž. Nejprve tedy pleť důkladně vyčistím, teprve pak můžu dávat ostatní.

V zimních měsících nepoužívám čistící přípravky s alkoholem. Zbytečně tak vysušuji pleť.

Čistím jednoduše klasicky: nejdřív čistící mléko, pak tonizační voda. Milovnice micelární vody jí mohou s klidem používat i v zimě.

 # 3 ZABRAŇTE PŘEDČASNÉMU STÁRNUTÍ PLETI

Tím, že trávíme v zimě víc času v přetopenýchsuchých místnostech, je naše pleť dehydratovaná, ztrácí pružnost a elastičnost a dochází k jejímu předčasnému stárnutí.

Proto si hlavně v zimě dělám čas na peeling (abrazi), hydratační pleťové masky, olejové kapsleséra.

Právě díky peelingu všechny kroky navíc působí do hloubky pleti, která vám za tuto péči navíc poděkuje.

# 4 PEČUJTE O RTY

Zvláštní pozornost, výživu a hydrataci potřebují v zimních měsících RTY, protože mají nejméně mazových žláz z celého obličeje. Právě proto jsou v tyto dny vystaveny těžké a nelehké zkoušce 🙂 .

Aby rty nepálilykůže na nich nebyla popraskaná (rtěnka na takových rtech nevypadá pěkně) potřebují POCTIVOU, KAŽDODENNÍ péči.

Důkladně je promazávám a ošetřuji balzámy na rty. Ideální na zimní sporty, ale třeba i vycházky nebo pochůzky po městě jsou právě balzámy nebo rtěnky s ochranným faktorem.

# 5 CITÁT, PODLE KTERÉHO SE ŘÍDÍM

Pleť je jediná část našeho těla, která není nikdy chráněná oděvem, proto o ni musíme pravidelně pečovat.

Mějte krásnou zimu a hlavně, mějte se ráda taková, jaká jste, protože jedině taková jste skutečně krásná ♥.

Na zamrzlém rybníku v Jednovnicích

S láskou

Anička

Líbil se vám článek, rezonoval s vámi? Dejte ho přečíst na FB svojí kamarádce ⬇⬇⬇

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů