7 tipů, jak pečovat o pleť, když nosíte roušku

Přiznám se, že jsem často a ráda používala citát: „Naše pleť není nikdy chráněná oděvem, proto o ní musíme pečovat“. Mluvil sám za sebe a ženy rychle pochopily jeho význam, aniž bych musela něco sáhodlouze vysvětlovat.


Dneska je to jinak. Nošení roušky je už nějaký ten pátek povinností a vy si asi říkáte, co nám to tady ta ženská chce namluvit, jak to, že naše pleť není chráněná oděvem?

Máte pravdu a souhlasím s vámi, naše pleť je v tyto dny chráněná oděvem – rouškou, ale právě proto je důležité věnovat jí péči větší než kdy jindy.

Už pár dní každá z nás roušku poctivě nosíme (aspoň doufám, že poctivě), a tak přesně víte, jaké máte (až ji sundáte) pocity na pleti, která byla celý den schovaná. Svědí? Pálí? Je podrážděná? Rty se loupou? Nebo se vám dokonce začaly dělat pupínky? 

Připravila jsem pár tipů, jak pečovat o pleť, když nosíme roušku, myslím, že se budou hodit víc než kdy jindy.

#1

ČISTĚTE

Čištění je základ, ale možná si teď říkáte, jaký čištění, když mám obličej chráněný rouškou, tak na něm přeci nemůžou být žádné nečistoty. A navíc se nelíčím, tak se nemusím ani odličovat!

Přátelé, chyba lávky. Ano půl obličeje máme chráněno rouškou, ale co ta druhá polovina? Ta čistit nepotřebuje? A jestli se nelíčíte, pak se stejně čistěte, protože asi největší mýtus v péči o pleť je:

Když se nelíčím, nemusím se ani odličovat. Musíte 🙂

#2

HYDRATUJTE

Naše pleť si právě v tyto dny zaslouží důkladnou hydrataci. Mám tím na mysli pravidelné používání kvalitních pleťových krémů.

Speciálně pro tuto příležitost jsem pro vás připravila nový e-book: Jak vybrat krém na obličej. Jestli si nejste jistá, jaký krém je pro vaši pleť vhodný, kupte si e-knihu. Ještě teď ji totiž pořídíte za senza zaváděcí cenu ⬇⬇⬇

e-book JAK VYBRAT KRÉM NA OBLIČEJ

Informace v ní oceníte nejenom při nakupování v kamenné prodejně, ale hlavně teď, kdy se většina z nás orientuje na nákup přes internet.

#3

MAŽTE RTY

Za dobu, co nosím roušku jsem zjistila, že moje rty trpí nejvíc. Jsou suché a nehezky se loupou (v tuto dobu nejsem dobrým příkladem v péči o rty a někdy si říkám, ještě že ty roušky musíme nosit).

Moje záchrana je zázračný kelímek od Oriflame (jedná se o čistý včelí vosk), kterým mažu rty v hojné vrstvě aspoň doma.

včelí vosk (zázračný kelímek) perfektně promastí vysušené rty

včelí vosk (zázračný kelímek) perfektně promastí vysušené rty

#4

PEELING

Pojďme si hned na úvod vysvětlit co to ten peeling vlastně je:

peeling = abraze neboli mechanické (ruční) ostranění odumřelých buněk.

Právě proto, že naše pleť je v tyto dny schovaná pod rouškou, máte možná pocit, že je hrubá, nehezká (po zimě je i unavená, mdlá, bez života).

Drahé ženy, dopřejte jí ten život. Odstraňte z ní ty nánosy přes které nemůže dýchat. Dopřejte jí peeling. Dopřejte jí život.

Jestli nemáte doma peeling, mám pro vás jednoduchý recept na výrobu domácího. Výborně ho použijete na obličej a hodí se i na tělo.

Návod na výrobu domácího kávového peelingu

Budete potřebovat:

* mletou zrnkovou kávu

* trochu horké vody

* menší skleněnou nebo keramickou misku

* lžičku na míchání

 

Do misky nasypte trochu mleté zrnkové kávy a zalijte připravenou horkou vodou. Poté důkladně promíchejte. Hmota by neměla být moc řídká (pak by po obličeji stékala) a neměla by být ani moc hustá (špatně by se roztírala).

Jakmile peeling v misce trochu vychladne, prsty jedné ruky nebo špachtlí nanášejte na obličej. Vyhněte se přitom oblasti očí a úst. Pak důlkladně prsty promněte celý obličej (opět vynechte oční okolí a okolí úst) a nechejte minutku působit.

Důkladně opláchněte vlažnou vodou (můžete si pomoct houbičkou). Vaše pleť je v tuto chvíli připravená na nanesení pleťové masky nebo denního/nočního krému.

#5

DOPŘEJTE SI MASKU

Pleťová maska je rychlá pomoc pleti, když má problémy.

A naše pleť má v tyto dny problémy. Pod rouškou je vysušená, nemůže dýchat, potí se. Většina z nás má už pár dní naprosto jiný režim než na který byla v minulosti zvyklá.

Asi máte více času, a tak ho věnujte  samy sobě, začít můžete třeba pravidelnou péčí o pleť. Dopřejete si pleťovou masku dvakrát nebo třikrát do týdne. Nemusíte čekat až padne sobota, protože jste tak byla zvyklá.

#6

KRK JE TAKY VÁŠ

Jestli jste četla můj e-book zdarma: 9 chyb v péči o pleť, tak určitě víte, že jedna z chyb je právě ta, že nepečujeme o svůj krk. My o něj nepečujeme ani v době kdy roušku nenosíme natož když ji nosit musíme.

Když čtete tyto řádky, máte na obličeji roušku? Ano, tak si udělejte malou pauzu a koukněte na sebe do zrcadla. Kde vám rouška končí? Na bradě?

Péče o pleť končí ve výstřihu. A kde končí ta vaše?

#7

MĚJTE SE RÁDA

Nervozita, strach, panika, to jsou emoce, které teď vládnou. Zkuste jim nepodlehnout. Zkuste svůj mozek zaměstnat něčím jiným. Mně osobně nejvíc pomáhá chodit na vycházky a soustředit se na přírodu. Hledat a objevovat v ní to, co jsem tam předtím nedokázala uvidět.

matka – příroda

Mějte krásný den, opatrujte se, buďte zdravá a nezapomeňte, že pleť je vaše vizitka, i když právě teď není vidět.

Vaše

Anička

Líbil se vám článek? Dejte ho přečíst svým známým ⬇⬇⬇

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů