Co dělat, když vás štípou oči po nanesení očního krému?

Právě jste si dala oční krém a do minuty máte oči jako angorák. Slzy valí proudem a vy cítíte jen štípání.

Obličej opláchnete studenou vodou, jemně osušíte do ručníku a když to tak vidíte, vlastně víc cítíte než vidíte, rozmýšlíte, jestli si na obličej dát nějaký krém nebo pro jistotu vůbec nic.


Hodně žen na oční krém takhle zanevře, mají strach ho znovu použít a samy sobě přisuzují alergii na oční krémy. Pro jistotu oční krém pak nepoužívají vůbec. Popravdě, nedivím se jim.

Naše oční okolí je křehké, kůže má v těchto místech jinou strukturu a méně mazových žláz než kdekoli jinde v obličeji a navíc, je to místo, kde se nám úplně ze všeho nejdřív tvoří vrásky.

Takže pokud nechcete vypadt jako stařena už ve třiceti, je vhodné se o oční okolí pečlivě a poctivě starat. Jenže jak, když třeba přesně nevíte nebo jste měla v minulosti negativní zkušenost s očním krémem.

Dám vám pár svých tipů, jak to můžete změnit.

VYBÍREJTE OČNÍ KRÉMY, KTERÉ JSOU OFTALOMOLOGICKY TESTOVANÉ

Ještě než si koupíte oční krém, zjistěte, jestli je oftalmologicky testovaný, to znamená, jestli má zkoušku snášenlivosti, mělo by to být uvedené na obalu a měla by to být vaše hlavní podmínka pro koupi očního krému.

Nekupujte si parfémované oční krémy, ale vybírejte takové, které jsou vhodné pro citlivé oči. Všechny informace zjistíte na krabičce nebo u prodavačky.

DÁVEJTE JEN MALINKÉ MNOŽSTVÍ

Berte to tak, že oční okolí je vzhledem k velikosti pleti nejmenší, proto používejte množství velikosti asi špendlíkové hlavičky a jemně je vklepávejte jedním prstem nejdříve pod oko a pak i lehce malinké množství na horní víčko. Stačí fakt jen málo.

OČNÍ KRÉM NANÁŠEJTE DÁL OD OKA

Každý krém se rozpíjí, tedy i oční má rozpíjející se tendenci, nedávejte ho tedy úplně k oku, on se tam díky rozpíjení dostane sám :).

NANÁŠEJTE HO JAKO PRVNÍ!

Myslela jsem si, že mám péči o pleť vychytanou. Ale musím se vám k něčemu přiznat. Opak je pravdou. Před nedávnem mi začaly štípat oči pokaždé, když jsem si dala oční krém.

Výše uvedené body dodržuji, krém nebyl nový, používala jsem ho už delší dobu, přesto jsem měla reakci.

Co s tím? V duchu jsem si procházela co všechno jsem změnila v péči o pleť a přišla jsem na jedno.

Do svého každodenního rituálu péče o pleť jsem po čištění začala používat navíc ještě sérum a jednou jsem dala nejdřív sérum a pak oční krém. A právě tam byl celý problém!

Na konečkách prstů jsem měla zbytek séra, který udělal tu neplechu a spustil oční reakci, takže až si půjdete dávat oční krém: nanášejte ho jako první!

Oční krém nanášejte jako první, hned po vyšištění pleti, a to si taky pro jistotu umyjte ruce. Protože pokud vám na konečkách prstů zůstane denní/noční krém nebo sérum a pak si teprve začnete vklepávat oční krém, může nastat velmi nepříjemná reakce. Mám to vyzkoušeno :).


Toto jsou pravidla, která dodržuji už několik let. Oční krém snáším bez problémů a nedokážu si představit, že bych ho ráno nebo večer nepoužila.

Věřím, že i vy, když budete dodržovat všechna výše uvedená pravidla, neměla byste mít žádnou reakci na oční krém.

Zatím se mějte krásně a přeji vám, ať vaše oční okolí jen vzkvétá díky pravidelné péči o něj.

Anička

 

Líbil se vám článek, rezonoval s vámi? Dejte ho přečíst na FB svojí kamarádce ⬇⬇⬇

 

P.S.: Všechny informace, které jsem v článku použila, jsou moje vlastní zkušenosti a názory, nejedná se o žádné doporučení, které by nahrazovalo lékařskou péči. Prosím, berte to na vědomí.

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů