7 tipů jak dát svému životu nový směr, náboj a sílu

Byla jsem v tom jak ve sračkách. Promiňte mi ten výraz, ale výstižnější jsem nenašla. Pár dní dozadu jsem byla totiž totálně fyzicky i psychicky na dně. Připadala jsem si, že žiju doslova jak v hov..ch. Přesně tak jsem se tožit cítila díky tomu všemu, co se tu kolem děje.

Neustále jsem přemýšlela a vymýšlela hororové scénáře, jak to bude dál, co se s námi stane, jak to zvládneme. Nebyla jsem schopna normálně přemýšlet, jíst, pracovat. Jediné co mi šlo výborně, bylo spaní. Dokázala jsem prospat celý den a pak i celou noc.


Včera mi zavolala moje učitelka hormonální jógy Šárka. Už podle tónu hlasu poznala, že to nejsem já, že se něco děje a tak si se mnou začala povídat. Šárka je totiž nejenom výborná učitelka hormonální jógy, ale i psycholožka života.

Náš rozhovor netrval dlouho, asi necelou půlhodinku a já si za tu dobu připadla, že mi narostla křídla. Že jsem lehčí o tisíc tun a milión starostí. Říkám Šárce: „Ty jsi mě tu tak kvalitně rozebrala a já ti za to nic nedala“.

A tak jsem se rozhodla, že ty dobře míněné Šárčiny rady vám tu nasdílím. Zadarmo. Je to moje odměna Šárce.

Dají se použít v každé situaci, nejenom v té, která je na draka, ale i v té, co je doslova na hov.o, protože vám budou fungovat. Píšu vám je tady tak, jak jsem si je zapamatovala, jejich pořadí je náhodné a nenavazují na sebe.

Při jejich psaní si představuji, že mluvím se svojí nejlepší kámoškou, které chci nasdílet svoje nadšení, elán a křídla, proto vám tykám. Je přeci jasný, že svý nejlepší kámošce nebudu vykat.

# 1

MINULOST NEZMĚNÍŠ, BUDOUCNOST TU NENÍ, MUSÍŠ ŽÍT TADY A TEĎ

Žij tady a teď

Svoji minulost nezměníš, budoucnost tu není, musíš žít přítomným okamžikem. Nádech, výdech. Soustřeď se na svůj dech. Dech tě umí ukotvit v přítomnosti. Přestaň myslet na minulost a nevytvářej budoucnost. Jsi jenom tady a teď. Myšlenky, který ti lítají hlavou nech být, nevšímej si jich.

Hluboký nádech a hluboký výdech. Při nádechu počítej do 4, při výdechu to stejné. Zvýšuj až na počet 7. Dýchej tak, aby ti to bylo příjemné. A dýchej tak dlouho, jak ti to bude příjemné. S dechem se dá totiž čarovat.

Jak dát životu nový smysl

 

# 2

BUĎ KRÁSNÁ ZA VŠECH OKOLNOSTÍ

Nikdo nemá takovou moc, aby ti zabránil být a cítit se skutečně krásnou za všech okolností

Na něco se tě teď zeptám: „Líčíš se, když jdeš do práce?“. Ano? Tak se pěkně každý ráno jak vstaneš namaluj. Nezáleží na tom, jestli jsi celý den doma nebo v práci, jediné na čem záleží jsou tvoje pocity. A jestli se cítíš sebejistou, krásnou a zdravou ženou když jsi namalovaná, tak se maluj i doma. Tvoje pocity jsou nejdůležitější.

Holka, všechno je jen v naší hlavě a nikdo a nic nemá takovou moc, aby ti zabránilo cítit se za všech okolností příjemně, sebejistě a zdravě. To si pamatuj.

Jak dát životu nový smysl

# 3

MÁŠ DEPKU?

Voda je dar, který dokáže z tvýho těla smýt všechen bordel, který sis na něm sama nashromáždila

Je ti psychycky blbě? Máš depku? Myslíš si, už nemůžeš spadnout níž? Tak šup pod sprchu. Jó, to jako fakt. Jestli to totiž nevíš, tak voda má ten dar smýt z nás všechny nečistoty.

Takže až budeš stát pod proudem tekoucí vody, představuj si, jak z tvýho těla odchází všechny nečistoty, všechny ty debilní myšlenky a emoce. A stůj tam tak dlouho, jak si budeš přát a jak se ti to bude líbit. Tělo si řekne samo, co chce.

Jak dát životu nový smysl

 

# 4

PENÍZE NIKAM NEUTEČOU, NEMAJÍ NOHY

Peněz je pořád stejně. Nikam nezmizely, neutelky ani se neschovaly. Nemají totiž nohy a hru na schovku neznají

Máš strach, že díky tomu co se tady a teď děje nebudeš mít peníze? Že nebudeš mít na to, aby sis koupila nový hadříky, botičky a krémy na obličej? Nebo jsi snad došla tak daleko, že máš strach, že nebudeš mít na jídlo?

Jak dát životu nový smysl

Žádný strachy, peníze nemají nohy, nemají kam utéct. Nevěříš? Zkus tohle: včer až půjdeš spát, tak si dej na parapet na okno bankovku. Nejlíp tu největší, jakou v peněžence najdeš. A ráno, až otevřeš oči, tak první co uvidíš bude ta bankovka na parapetu. Vidíš, nikam neutekla. Peněz je pořád dost. Ničeho se neboj.

# 5

ZAČNI DĚLAT PRAVIDELNĚ 3 VĚCI DENNĚ

Vymysli si 3 věci, který budeš dělat pravidelně každý den. Je jedno co to bude, ale musíš to dělat každý den

Začni dělat 3 věci denně. Je jedno co to bude, ale bude to tvoje povinnost. Bude to povinnost, která tě vytáhne každý den ráno z lůžka. Závazek má moc a sílu.

Začni třeba číst knížky, co se na nich stejně hromadí jen prach. Slibuješ si to už roky. Možná teď nastal ten pravý čas.

Nebo běž každý den ven. Oběhni sídliště nebo jdi do lesa. Je jedno jestli ti to bude trvat půl hodinky nebo budeš venku 3 hodiny. Vyčistíš si tak hlavu a přijdeš na jiný myšlenky.

Jak dát životu nový smysl

# 6

TECHNIKA TELEVIZNÍCH OVLADAČŮ

Vyber si program, který se ti líbí a na který se chceš ve svým životě dívat

Teď si představ, že máš v každé ruce jeden televizní ovladač. Jedním si zapínáš pořady, který jsou smutný, hysterický, krvavý, děsivý, hororový a druhým si naladíš program, který pojede na vlně lásky, radosti, vděčnosti, pohody, úsměvů.

Ty dva ovladače můžeš ovládat jen ty, nikdo jiný. Takž je jasný, že jedině ty máš moc rozhodnout, jaký programy budeš sledovat. A stejný je to s tvým životem, protože jedině ty, si vybíráš programy, ve kterých budeš dneska žít. Tak co, jaký program si vybereš?

Jak dát životu smysl

# 7

ZASE BUDE LÍP

Zase bude líp. Nic netrvá věčně. Věř tomu!

Nic netvá věčně, ani tato podělaná situace tu s náma nebude věčně, zase bude líp. A bude líp než nám doposud bylo. To je fakt, protože život není rovná cesta, život jde dolů a pak zase nahoru.

Zkus si v sobě vytvořit pocit nádhernýho okamžiku a ten si uchovej co nejdýl. A nejdýl si ho uchováš, když hned teď půjdeš ven, zapomeneš na všechno kolem a budeš jen sama se sebou. Jedině tak si ho prožiješ naplno.

srdce

Jak dát životu smysl

Mějte krásný den, a nezapomeňte, že i když vám bude na draka, vaše pleť je vaše vizitka za všech okolností. Nikdy totiž nevíte, s kým a kdy se setkáte.

Vaše

Anička

Líbil se vám článek, rezonoval s vámi? Dejte ho přečíst své kamarádce. Sdílejte ho na facebooku ⬇⬇⬇

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů