Jak pečovat o pleť když jste nemocná? Moje 3 tipy

Nos odřený od neustálého smrkání, tváře červené od teploty a rty vysušené jako písek na Sahaře. Moje nová kamarádka mi dává pěkně zabrat. Jsem totálně unavená, hlava mě bolí jako kdyby chtěla prasknout a oči mám jak angorák. Ulehám do postele a nebudu v ní sama. Společnost mi dělá viróza.


Nemám ráda nemoc (kdo by taky měl?), ale když přijde, vím, že mi tělo dává signál. Mám zastavit nebo aspoň zpomalit a naslouchat mu.

Jasně, že vám tady nebudu psát, že hned jak na mě skočí bacil, všeho nechám, ulehnu do lůžka, zavrtám se do peřin a spím jak medvěd v zimě, protože by to nebyla pravda.

Člověk si někdy nemůže dovolit hned všeho nechat a začít se kurýrovat.

Jediné, co vám tady napsat můžu je, že spánek funguje na každou nemoc bezvadně. Na tom se snad shodneme všechny.

VAŠE PLEŤ VÁS PROSÍ O POMOC

Zatímco svoje bolesti hlavy, krku a ucpaný nos léčíte (ať už léky nebo alternativními metodami), vaše pleť vás prosí o pozornost. Neumí to říct nahlas, a tak zčervená, může pálit, svědit, loupat se, je dehydrovaná.

Nemoc pro nás neznamená pokyn, že se svou pletí nemáme nic dělat. Naopak, pleť si zaslouží servis daleko větší, než obvykle.

Nemoc se dokáže na pleti pěkně podepsat a dá nám to taky viditelně na dlouhou dobu najevo.

Jestli se na pleť „vykašlete“ i během nemoci, bude vypadat stejně unaveně, povadle a mdle i v době, kdy se vracíte po nemoci do práce nebo do školy.

Ruku na ♥, pečujete o svoji pleť jinak když jste nemocná?

Možná ještě nemáte svůj každodenní rituál péče o pleť, a tak vás ani nenapadne, pečovat o ni v době nemoci jinak, možná o pleť pečujete (ať už pravidelně nebo jen sem-tam), ale nevíte co dělat jinak, když jste nemocná.

TIPY NA PÉČI O PLEŤ V DOBĚ NEMOCI

Mám pro vás skvělou zprávu. Nehledejte v tom co vám sem napíšu žádná kouzla ani čáry máry, protože o svoji pleť se můžete postarat celkem jednoduše a levně i když stůněte.

Další doboru zprávou je, že vás to nebude stát příliš energie ani peněz, ale vyplatí se to, protože při pohledu do zrcadla pak neutrpíte tak velký šok :).

# TIP 1

PIJTE HODNĚ TEKUTIN

Nejenom vaše tělo, ale hlavně vaše pleť ocení v době nemoci dostatek tekutin. Proto hodně pijte, třeba takový zázvor dokáže udělat divy.

Zázvor je vlastně první po čem sáhnu, když cítím, že na mě „něco leze“. Zázvorový čaj dochucený medem a citronem je výborný i jako prevence.

Za tekutninu se počítá i polévka (samozřejmě ne krémová), tekutiny doplňujte i minerálními vodami (samozřejmě ně ledovými).

Je těžké v době nemoci doplňovat tekutiny, když s tím máme problém i když jsme zdravé. Naučila jsem se každý den začít sklenicí vody.

Tu si připravím už večer na kuchyňskou linku a ráno ji nalačno vypiji. Dělám to už léta a tento pitný rituál nevynechám ani když jsem nemocná.

Během dopoledne se snažím vypít konvici čaje, v zimě teplého a v létě do něho přidám kostku ledu na osvěžení. Během odpoledne popíjím vodu. Kupované sirupy ani džusy u mě v domácnosti nenajdete :).

# TIP 2

HYDRATUJTE, HYDRATUJETE A ZASE HYDRATUJTE

Znáte ten pocit, kdy se vám po nemoci trochu uleví, jdete do koupelny a tam na vás ze zrcadla promluví váš hlas a řekne:

ty ale vypadáš!

Péče o pleť je v době kdy se potíte pod peřinou stejně důležitá, jako když jste zdravá jako řípa.

Jen si to představte, jste nemocná, potíte se pod peřinou, nechodíte ven a ani se nelíčíte. Logicky si řeknete, že nemá cenu se odličovat ani jinak o pleť starat. Opak je však pravdou.

Na vaší pleti ulpívá prach i nečistoty z okolí a když svou pleť budete pár dnů ingnorovat, dá vám to jasně najevo třeba: červenými flíčky, svěděním, pálením nebo šupinatou kůží.

Proto je potřeba ji důkladně a pravidelně hydratovat (nejenom zevnitř pitným režimem), ale hlavně krémem ať už denním nebo nočním.

ČISTÍTE SI ZUBY, KDYŽ JSTE NEMOCNÁ?

Předpokládám, že tento zvyk z ranného dětství nevynecháváte ani v době nemoci a není nic jednoduššího, než k tomu přidat čistění pleti a následnou hydrataci denním nebo nočním krémem. Nezabere vám to víc jak 5 minut.

A až se vám trochu uleví, dopřejte svojí pleti hydratační masku. Ocení to 🙂

# TIP 3

KDO MAŽE, TEN JEDE

Znáte to přísloví: Kdo maže, ten jede? Tak v období nemoci to platí pro naši pleť dvojnásob.

Na místě, kde máte normálně nos je červená, odeřená, bolavá bambule, které se nemůžete ani dotknout. Co s ní? Jak jí pomoct aby se dostala do normálu?

Za mě vyhrává jednoznačně zázrak od Oriflame – kelímek s včelím voskem. Je neparfemovaný a obsahuje pravý včelí vosk. K dostání je ve více variantách, ty už jsou lehce pafémované.

Cenově je velmi dostupný a z hygienických důvodů je ideální, když má každý čeln rodiny svůj vlastní. Když jsem nemocná mám ho u sebe na nočním stolku a nos mažu několikrát denně i do nosních dírek.

Zázračný kelímek od Oriflame obsahuje včelí vosk

Co nesnáším jsou suché rty a době nemoci to u mě platí dvojnásob. No a tento zázrak výborně poslouží právě i na vysušené, popraskané rty, které trpí stejně jako pleť.

Šupinky na rtech nejsou esteticky moc hezké a navíc, jestli používáte rtěnku víte, že je ani pod ni neschováte.

Zkrátka jsou pořád vidět, proto je lepší tomu raději předejít a mazat a mazat a ještě jednou důkladně promazat. Nemůžete tím totiž nic pokazit naopak jen vylepšit.

Zaručuji vám, že při pohledu do zrcadla se pak budete cítit daleko lépe, sebevědoměji a ženštěji.

Místo kelímku od Oriflame můžete samozřejmě použít jakýkoliv jiný balzám nebo mast, které vám prokážou stejnou službu.


Svoji pleť nosíte všude s sebou. Je první, čeho si okolí na vás všimne, ať se vám to líbí, nebo ne. Nedá se obléci ani jinak schovat. Zaslouží si pozornost i když naše tělo stůně. Udělejte tedy všechno proto, aby se vaše pleť stala nejlepší vizitkou za všech okolností.

***

Přeji vám krásný den a přeji vám taky, abyste byla zdravá a krásná, protože to jsou hodnoty, které se nedají nikde koupit ani jinak získat ♥.

Vaše

Anička

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů