Jak ušetřit za kosmetiku a nepodlehnout unáhleným nákupům

Byli jsme s mužem v divadle a musím vám popravdě napsat, že tak skvělou komedii už jsem hodně dlouho neviděla. Co slovo, to perla jak vyšitá ze života. No posuďte sama.


Střih:

muž a žena jsou spolu v nákupním centru. Jdou kolem drogerie, najednou se žena otočí k muži a špitne mu tichým hláskem do ucha: „Miláčku, jen se mrknu“ a rychle vpluje dovnitř. Když po půl hodině zase vypluje ven, drží v obou rukách nákupní taštičky a s vítězným obličejem dodává: „Představ si, to všechno bylo ve slevě!

Celé divadlo v tu chvíli propuklo v upřímný smích, který se mísil s hlasitým tleskáním všech přítomných. A i když nikdo nepromluvil jediné slovo, tuším, že všechny ženy co seděly v hledišti se poznaly.

Poznáváte se taky? Rezonuje to s vámi? Jestli ano, pak čtěte dál, protože vám prozradím tajemství 4 zlatých pravidel, jak se nenechat ošálit a nepodlehnout unáhleným nákupům (nejenom ve slevách).

ZNÁTE TO, JDETE SE JEN MRKNOUT

Možná to taky znáte. V podstatě se jdete do obchodu jen „nevinně mrknout“, potřebujete mít přeci přehled, co, kde a za kolik se dá sehnat, abyste nějakou tu korunu ušetřila.

Nadšeně vejdete dovnitř a pak se to stane. Najednou na vás začnou skákat ze všech stran cedulky s nápisy: sleva 50%, dva za cenu jednoho, sale, výprodej. Vaše oči těkají z jedné strany na druhou, je těžké tomu odolat, moc dobře to znám z vlastní zkušenosti.

Ještě dnes vidím sama sebe, jak v eufórii toho, kolik peněz ušetřím, bezhlavě házím do košíku krémy, rtěnky, laky na nehty a jinou cenově výhodnou kosmetiku. Pečlivě přitom prohlížím regály a když vidím, že v superakční nabídce jsou už jen dvě tužky na oči, vezmu pro jistou obě! Za ty peníze se to přeci hodí, no ne?

Stoupnu si do fronty na pokladu a čekám až na mě přijde řada, je nás totiž víc takových co se jdou „jen mrknout, aby měly přehled“. Čas ubíhá pomalu a tak si pečlivě prohlížím 3x přelepené cenovky a zkoumám původní ceny. Těsně před pokladnou se snažím udělat ještě poslední rozhodnutí, jestli to nejsou zbytečnosti, ale nakonec to vzdávám, za tu cenu to zkrátka beru všechno!

Uklidňuji se tím, že 50% sleva je fakt terno!

Po cestě domů se ve mně začnou bít emoce a zdravý selský rozum. Co na tom, že doma mám krém, který jsem otevřela minulý týden, co na tom, že jsem si koupila další rtěnku, přestože jsem si už miliónkrát slíbila, že si další nekoupím, co na tom, že moje taštička s laky na nehty je plná k prasknutí, ale ten co byl ve slevě, tak tomu prostě odolat nešlo!

Ještě donedávna na mě slova jako: výprodej, sleva, sale působila jako silný magnet. Nakupování kosmetiky jsem brala jako zábavu, rozptýlení a relax. Milovala jsem chození po drogeriích a parfumeriích a byla jsem doslova specialistka na vyhledávání nejnižších cen, do té toby, než jsem zjistila že:

NAKUPOVÁNÍ VE SLEVÁCH VYJDE DRÁŽ!

To je překvapení, co? Divíte se jak je to možné? Časem jsem totiž zjistila, že:

všechnu kosmetiku, kterou jsem tak suprevýhodně nakoupila, jsem kolikrát vůbec nepoužila a mnohdy skončila v odpadkovém koši.

Nedopadlo to tak pokaždé, něco jsem sice použila, ale byla jsem dokonale zásobená, nestačila jsem všechno vypoužívat. Navíc expirace většinou uplynula dřív než bych potřebovala, a tak jsem vyhazovala mnohdy ve velkém.

DNESKA UŽ MĚ NEDOSTANOU!

Dneska už to mám ale jinak. Naučila jsem se lákadlům a svodům slev nepodléhat, a chtěla bych pomoct i vám, udělat si jasno v tom, jak si nastavit pravidla pro nákup kosmetiky.

 • Abyste nepodlehla unáhleným nákupům (nejenom ve slevách) a netloukla se do hlavy, že to byly zase jen vyhozené peníze.
 • Abyste měla čisté svědomí sama před sebou, že ten krém, co jste si koupila za plnou cenu jste už fakt nutně potřebovala.
 • Aby pro vás byly nákupy radostí a ne vnitřním bojem emocí a zdravého selského rozumu.

CO JSEM UDĚLALA JÁ A CO MŮŽE POMOCI I VÁM!

Nastavila jsem si 4 jasná, přitom srozumitelná a jednoduchá pravidla. Pomůžou mi nepodlehnout unáhleným nákupům (nejenom kosmetických přípravků):

 • 1
  Mám přehled v tom, co mám v koupelně a co používám. Vím přesně, které kosmetické produkty potřebuji (nemyslím značku kosmetiky, ale výrobek). Nový si kupuji, až když mi ten původní dochází.
 • 2
  Vím naprosto přesně, podle jakých kritérií si mám vybírat krém. Takže když se rozhodnu vyzkoušet nový krém, vím podle čeho mám vybírat. A cena to rozhodně není 🙂 Jestli nevíte, jak pro sebe vyberete nejvhodnější krém na obličej, koukněte SEM
 • 3
  Nakupuji i dražší krémy, séra, odličovadla a dekorativní kosmetiku. Zjistila jsem totiž, že v tomto případě je lepší si přidat a zvolit kvalitu. Koupím si raději jeden dražší výrobek než 2 v super levné nabídce. Ve finále ušetřím!
 • 4
  Ve slevách nakupuji výjimečně. Když objevím něco, co mě fakt láká, ptám se sama sebe: koupila bych si to i kdyby to nebylo ve slevě? Jestli odpovím NE, výrobek si nekoupím, protože kupovat něco, co bych používala jen proto, že to prodejce zlevnil, by se mně ani mojí peněžence nelíbilo.

Toto jsou moje 4 zlatá pravidla nakupování, důsledně je dodržuji při nakupování kosmetiky, parfumerie a dekorativní kosmetiky. Bod číslo 1, 3 a 4 používám i při nakupování oblečení, doplňků a šperků nejenom v kamenných obchodech, ale i při nákupu na internetu.

Pokud vám tato 4 zlatá pravidla pomohou nedělat unáhlená rozhodnutí v nakupování, tak si je vytiskněte a noste s sebou do obchodu nebo je mějte při ruce, když nakupujete na internetu. Uvidíte, že se to vyplatí. Chcete přeci za svoje nákupy ušetřit?! Nebo se mýlím?

Mějte krásný den a jestli chcete ušetřit peníze, které můžete investovat jindy a jinam, řidte se při nakupování kosmetiky 4 zlatými pravidly. Oceníte to vy i vaše peněženka.

Vaše

Anička

Líbil se vám článek, rezonoval s vámi? Dejte ho přečíst na FB svojí kamarádce ⬇⬇⬇

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů