Jsem toho plná, musí to ze mě ven :)

Jsem toho plná a chce to ze mě ven!

Jednou mně moje zákaznice řekla, že si pamatuji tolik příběhů, že o tom musím napsat knížku. A měla pravdu. Jsem toho plná. Plná příběhů, inspirací a dobře míněných rad. 🙂 Nechci si to všechno nechat pro sebe, musí to ze mě ven!

Tak bych popsala sama sebe a důvod proč jsem začala psát blog. Ve své práci kosmetické poradkyně se potkávám se spoustou žen. Ráda poslouchám jejich životní příběhy, k tomu se bavíme o typu pleti, o tom, jaký krém je vhodný, co, kdy, kam a proč na tělo dávat.

Jmenuji se Anna, přátelé mně říkají Anička a mou vášní je ženská krása. Vnitřní i vnější. A právě tyto dva póly v ženách propojuji.

Podle mě totiž slogan: skutečná krása vychází zevnitř není úplně pravda. Když je žena krásná uvnitř, tak bude zářit celá, bude zářit její pleť, vlasy, tělo, bude se usmívat a MÍT SE RÁDA (taková jaká je) a když bude krásná navenek, pak bude krásná i uvnitř. Jing a jang to asi vystihne nejlíp.

Pojem KRÁSA je ale pro ženy sci-fi.

Ženy ve zralém věku a mladé dívky po škole se často podceňují, ale nejvíc se podceňují ženy na mateřské dovolené. Cesta k sebepřijetí taková, jaká skutečně jsem, je proces. Už dávno jsem se rozhodla, že chci být tomuto procesu sebepřijetí v ženách nápomocná. Probouzet v nich krásu vnitřní i vnější a spojovat je dohromady. Být jim inspirací na cestě k sebepřijetí a lásce. Je to moje práce, moje poslání, moje vášeň a děkuji Vesmíru, že můžu takto tvořit a obohacovat ženy kolem sebe ♥

 

 

Každá žena je krásná, v každé z nás je bohyně jen si to potřebujeme uvědomit a prožít.

Dřív jsem se neměla ráda, nedívala jsem se na sebe do zrcadla, protože jsem se za sebe styděla, za to, jak vypadám, za svoje tělo, silné dioptrické brýle. Byla jsem frustrovaná a moje pleť odpovídala mému vnitřnímu stavu. Byla unavená, zešedlá, mdlá a plná červených pupínků, které jsem si důkladně svými nehty vymačkávala, v domnění, že se to všechno spraví. Moje sebevědomí na stupnici od nuly do deseti bylo na nule.

Když mně někdo řekl, že vypadám hezky, styděla jsem se, moje tváře zčervenaly, polil mě pot a hrdlo se mně stáhlo. Nevěděla jsem co na to říct. Když mně někdo pochválil halenku, bleskurychle jsem odpověděla, že stála jenom pár korun a stejně už je obnošená. Když jsem uslyšela, že mám hezké zuby, odpověděla jsem, že některé z nich jsou křivé. Neuměla jsem přijmou pochvalu.

Ušla jsem dlouhý kus cesty, na kterém mně pomohly hodně knížky.

Nejvíc mě ovlivnila ta od Louise Hay: Miluj svůj život.

Patří dodnes k mým nejoblíbenějším a má své stálé místo na mém nočním stolku. Díky knížce Barvy a čísla taky od Hay jsem pochopila, že každá barva má svoji vibraci. Že každý den má svoji vibraci a správnou kombinací součtu data narození a výběru barvy podpořím kladné vibrace daného dne, měsíce a roku. Některé dny jsou jako stvořené pro podpis smluv, jiné pro cestování, stříhání vlasů, úklid, zbavování se nepotřebného, atd. Plánuji si svoje činnosti tak, abych z daného dne vytěžila maximum. 🙂

Oči a ♥ mně otevřelo studium feng-shui u profesora Otakara Chocholy v České škole feng-shui. Toto prastaré čínské učení je hodně rozmanité. Feng-shui proniká nejenom do prostoru, ale i do financí, obchodu, zahrad, barev a vztahů. Dneska rozumím vztahu se svým mužem. Vím, co od sebe můžeme očekávat, vím, proč dělá některé věci, které jsou pro mě nepředstavitelné a nepochopitelné. Je to dáno osobními čísly, které jsou vepsané v našich datech narození. Má to svoji logiku a funguje to. 🙂

Nejvíc životních zkušeností a lekcí jsem ale dostala v kosmetické firmě, kde jsem pracovala. Kurzy péče o pleť, o výživě, o stylu oblékání mně doslova změnily život. Moje pleť září a svoje tělo miluji. Už léta neznám větu: „Nemám co na sebe“. Když jdu kolem zrcadla usměju se na sebe a řeknu si, že mně to dneska sluší. Mám se ráda taková, jaká jsem. Užívám si život.

 

 

 

Když mně někdo pochválí halenku, s úsměvem odpovím: Děkuji a užívám si nádherného, hřejivého pocitu uvnitř sebe a jsem vděčná za dar pochvaly. Na druhou stranu, když třeba nemůžu zaparkovat auto nebo přijdu v obchodě k pokladně a přede mnou je fronta dvakrát zatočená, řeknu si: Mělo to tak být, protože v našich životech se nic neděje náhodou. Třeba v té frontě potkám někoho, kdo obohatí můj život. 🙂 Mám velké sny a plány, které se mně plní, děkuji Vesmíru, že můžu psát blog a že mám čtenáře, které moje články baví.


My ženy chceme vědět, co, jak, kdy a proč prožívají jiné ženy. Chceme vědět, jak to má Maruška a jak Alenka. Proto jsem založila skupinu na facebooku. Dlouho jsem přemýšlela, jestli psát jen o kosmetice nebo i o svém životě, o tom, co mě potkalo a co se stalo. Když byla ve hře jenom „pleťovka“, jak nazývám soukromě kosmetiku, tak mě hlavou lítaly myšlenky, jak skupinu pojmenovat. Nejdřív to byly tyto návrhy:

  • Krásná pleť = zdravá pleť
  • Pleť je vaše vizitka
  • Tajemství krásné pleti

Pak jsem ale věděla, že vám chci dát i kus sebe, svoje příběhy, prožitky a zážitky. Ve hře byly tyto názvy:

  • Krásná žena
  • Přirozená krása
  • Beauty

Nakonec vyhrál název: SKUTEČNĚ KRÁSNÁ.

Skutečná krása totiž vychází (ne)jenom zevnitř.

Mějte krásný den 🙂

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů