Léto budiž pochváleno aneb 5 kroků ke krásné pleti v létě

Léto je roční období, které mám ze všech nejraději. Asi proto, že jsem se v létě narodila.


V létě jsme víc venku, víc se pohybujeme, sportujeme, jezdíme na kole, plaveme, běháme, vyhříváme se na sluníčku. V létě naše pleť potřebuje úplně jinou péči než v zimě.

Sama v toto roční období ráda používám krémy, které jsou lehčí konzistence, ale s vyšším ochranným faktorem, takové, které jsou hodně hydratační a zklidňující.

Líčím se méně, protože mi to tak přijde přirozenější, na druhou stranu si dopřávám daleko víc pleťových masek, některé si z dostupných surovin sama vyrábím.

Pleť je jediná část našeho těla, která není nikdy chráněná oděvem, proto o ni musíme pořád pečovat.

A jak v létě pečuji o svoji pleť? Mám pro vás svých pět tipů:

 

# 1: Denní nebo opalovací krém?

V létě používám krémy s ochranným faktorem SPF 20 a více. Mám tak jistotu, že pleť bude dokonale ochráněná. Místo denního krému někdy použiju kvalitní opalovací krém určený na obličej. Našla jsem takový u Oriflame, má SPF 25 a vysoce pěstící účinky.

Když vím, že celý den budu venku, místo denního krému používám opalovací přípravek na obličej. Denní krém si dávám tehdy, když se pohybuju ve městě.

 

# 2: Peeling

Přes léto má moje pleť tendenci více hrubnout a rychleji se na ní tvoří a jsou viditelné odumřelé buňky. Proto v létě používám peeling i 2x týdně. Na mojí pleti se to ihned odrazí.

Peeling dávám vždycky na vyčištěnou pleť.

 

#3: Pleťová maska

Tím, že je v létě větší teplo než v jiná roční období, má naše pleť žízeň a potřebuje více hydratovat. Hydrataci jí dopřávám v podobě pleťových masek.

Moje nejoblíbenější a nejrychlejší pleťová maska je ze slupek z okurky. Okurku oloupu a slupky nevyhazuju. Dám si je na obličej a oči. Okurka totiž nedráždí a příjemně chladí. Navíc pleť je po ní krásně hydratovaná, rozjasněná a oživená, s novou energií a vaše peněženka to téměř vůbec nepozná.

Slupky z okurek se dají použít i na místa popálená od sluníčka. Urychlují proces hojení postiženého místa.

 

# 4: Oční krém

Oční krém používám v létě stejný jako v zimě. Rozdíl v péči o oči je u mě v tom, že nosím pořád sluneční brýle. Když je nemám, různě se šklebím a mhouřím oči, což je základ pro oční vrásky 😥 Sluneční brýle mám dvoje, jedny vozím v autě a druhé mám po ruce doma.

První vrásky v obličeji se tvoří kolem očí. Když už vrásky mám, tak mi zůstanou, nedají se totiž vyhladit. Jejich vzniku je proto lepší předcházet.

 

# 5: Hydratace a ochrana rtů

Přes léto používám jako denní ochranu rtů balzámy na rty s ochranným faktorem. Pro noční péči o rty je mým favoritem zázračný kelímek od Oriflame. Jde o výrobek s čistým včelím voskem. Dá se sehnat s různými vůněmi nebo jenom čistý včelí vosk.

***

Takhle pečuji o svoji pleť  v létě já. Jestli některý z tipů zařadíte do vašeho denního rituálu v péči o pleť v létě, tak mi dejte vědět. Už teď se těším na vaše postřehy a zkušenosti.

Mějte nádherné léto a mějte se ráda taková, jaká jste, protože jedině taková jste SKUTEČNĚ KRÁSNÁ ♥

S láskou

Anička

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů