Používat nebo nepoužívat hydratační krémy v zimě? Jak to doopravdy je?

Jsem normální, zvědavá ženská, proto jsem se rozhodla, udělat si na sociálních sítích soukromou anketu o tom, co si myslí české a slovenské ženy o používání hydratačních krémů v zimě. Víte jak to dopadlo?


Byla jsem příjemně překvapená, když mi na instagramovém profilu (jestli ho ještě nesledujete, přidejte se TADY >>>) vyšlo skóre 50:50. Protože ještě před pár lety by byl výsledek zaručeně jiný.

Dřív bych i od svojí nejlepší kamarádky uslyšela: Hydratační pleťový krém v zimě radši vůbec nepoužívej. Popraská ti pleť a budeš mít vystaráno na celý život.

Naštěstí složení pleťových krémů se od dob našich maminek výrazně zlepšilo a osvěta funguje taky celkem dobře

Ale pojďme se na to kouknout pěkně zblízka, ať máte jasno, jak se dokáže paní zima podepsat na naší pleti, pokud jí nebudeme věnovat dostatek pozornosti.

JAKÉ NÁSTRAHY ČEKAJÍ PLEŤ V ZIMĚ?

Znáte to sama, ráno z vyhřátého obyváku ven rovnou na mráz a ostrý vítr, rychlý přesun do  přetopené kanceláře, odpoledne ještě vyzvednout děti nebo nakoupit a pak znovu do teplé místnosti. A takhle fungujeme celou zimu.

Zima dává naší pleti pořádně zabrat. Rychlé střídání teplot jí způsobuje doslova šoky. Naše pleť nemusí říct ani slovo a následky teplotních výkyvů na ní uvidíte ihned sama. Stačí se kouknout do zrcadla.

Červené flíčky, které nepříjemně svědí a nehezky se loupou neudělají dobrou vizitku žádné ženě.

Díky střídání teplotních rozdílů může navíc dojít k popraskání žilek a dlouhodobému zčervenání pokožky. Jestli má vaše pleť k těmto projevům blízko, používejte navíc séra a na noc krém na popraskané žilky.

Tápete v tom kam patří sérum? Na krém nebo raději pod něj? Nevíte, jaké je správné pořadí používání kosmetických produktů a trápí vás další otázky ohledně péče o pleť? Pak mám pro vás řešení.

***

DÁVÁTE PŘEDNOST ROMATICE U KRBU S PLÁPOLAJÍCÍM OHNĚM NEBO RELAXAČNÍ KOUPELI VE VANĚ PLNÉ PĚNY?

Máte ráda teplo a je vám příjemně ve vyhřáté místnosti? Rochníte se blahem, když můžete sedět a nahřívat se u krbu, ve kterém plápolá oheň?

Vy můžete tuto romantiku milovat, ale vaší pleti se už asi tolik líbit nebude. Proč? V přetopených místnostech ztrácí vzduch svoji přirozenou vlhkost, proto naše pleť v zimě tolik touží po hydrataci, a to nejenom prostřednictvím pleťových krémů, ale taky dodržováním pitného režimu.

Naše tělo se nás snaží v chladném prostředí oblafnout signálem: Nemám žízeň! To ale neznamená, že nepotřebujeme pít. Právě naopak.

O tom, jak si nastavit a hlavně dodoržovat pitný režim se dočtete v článku: 4 věci, které můžete udělat pro svoji pleť, aniž byste se jí dotkla. Kromě jiného v něm najdete tip, díky kterému budete mít pleť rozjasněnou hned od rána.

***

NEBO TU ZIMU ZAŽENEME VANOU PLNOU HORKÉ VODY?

Nevím jak vy, ale taková vana plná horké vody a pěny, přes kterou vám není vidět ani kousíček kůže je mojí slabostí. Teda hlavně v zimě. Dokážu tak relaxovat při svíčkách a doboru knihou nebo časopisem v ruce do té doby než voda vystydne nebo po mě někdo něco chce.

Bohužel pleť naše nadšení z horké vody tolik nesdílí. Na první pohled to vypadá naprosto jasně, voda přece hydratuje! Opak je však pravdou.

Horká voda pleť vysušuje a poškozuje ji.

To ale neznamená, že byste se nutně musela vzdát svého koupelového potěšení, naopak, relaxace je důležitá pro náš vnitřní klid a pohodu, která se na pleti kladně podepíše zevnitř.

Co s tím?

Po horké koupeli nebo sprše dopřejte pleti štědrou vrstvu hydratační masky a pak ji ošetřete kvalitním nočním krémem.

A nebo si užívejte koupel rovnou s maskou na obličeji. Na závěr ji pak jen lehce setřete (jestli ji na pleti trochu zbyde, nevadí) a naneste krém. Ušetříte si tím čas.

***

JEDEN KRÉM NA LÉTO I NA ZIMU STAČÍ?

Kvalita dnešních pleťových krémů je všeobecně na vysoké úrovni. Fungují tak, že je možné je používat jak v zimě, tak v létě, což je výborná zpráva, ALE:

jakmile klesne venkovní teplota pod nulu, je lepší pleť chránit s pomocí lipidů, tedy tuků.

Co to pro mě znamená?

Začněte používat hutnější, mastnější krémy, ve kterých je obsaženo více lipidů (tuků), tedy více ochrany pro pleť. Vybírejte takové krémy, které mají ochranný UV filtr.

Jestli milujete zimní venkovní radovánky (lyžování, běžkování, bruslení, sáňkování, válení ve sněhu), bez krému, který neobsahuje UV filtr raději nevycházejte ven. A to myslím vážně.

MASTNÁ PLEŤ MÁ VYHRÁNO?

V době dopsívání, kdy jsem měla mastnou pleť, jsem si bláhově myslela, že tento typ pleti v zimě nepotřebuje žádnou ochranu, protože jeho přirozenu ochranou je mastnota, kterou produkuje.

Živě si pamatuji na to, když jsem šla v zimě ven, pokaždé mě maminka nutila natřít obličej niveou. Tenkrát to byl jediný dostupný krém na trhu. Byl hodně hutný a mastný a já ho nenáviděla, protože pro moji mastnou pleť byl naprosto nevhodný.

Jenže,

i mastná pleť potřebuje v zimě ochranu = kvalitní krém. Na zimu vyberte takový, který je o něco víc hutnější než krém, který používáte během roku. Vaše pleť se vám za to odvděčí.

JAK TO TEDA DOOPRAVDY JE, POUŽÍVAT NEBO NEPOUŽÍVAT HYDRATAČNÍ KRÉMY V ZIMĚ?

  • jakmile klesne venkovní teplota pod nulu, začněte používat hutnější, mastnější krémy, (platí i pro mastnou pleť) které pleť ochrání před mrazem
  • když jdete ven, používejte denní krém s dostatečným, ochranným UV faktorem, pokud jste na horách, bez krému raději ven nevycházejte
  • hydratujte, hydratujte a zase hydratujte. Při každé příležitosti dopřejte svojí pleti hydratační masku
  • víc, jak kdy jindy, dodržujte pitný režim. Pleť potřebuje hydrataci i zevnitř
  • v zimním období pleť a kůže rychleji hrubne, protože pod vrstvou oblečení nemůže dýchat. Minimálně 1x týdně si proto dopřejte peeling, pokožka a pleť se tak zbaví starých, odumřelých buněk.

Věřím, že jste v tomto článku našla odpovědi na to, co vás zajímá ohledně používání hydratačních krémů v zimně. A pokud vás trápí ještě nějaká jiná otázka, sem s ní, protože to, co zajímá vás, může zajímat i jiné ženy, jen se na to bojí zeptat.

Vaše

Anička

Líbil se vám článek, rezonoval s vámi? Dejte ho přečíst na FB svojí kamarádce ⬇⬇⬇

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů