Proč vám vaše koupelna nedovolí být s péčí o pleť hotová za 5 minut?

„No jo, tobě se to mluví, pečovat o pleť. Když na to máš čas, tak si to dělej!“

říká mi tónem hlasu, ve kterém cítím lehkou výčitku kamarádka, se kterou jsem se náhodně potkala minulý týden ve městě.

„Jak to myslíš, když na to máš čas?“, ptám se jí, protože jsem to nepochopila a dodávám, že mně péče o pleť netrvá dýl jak 5 minut ráno a 5 večer.

No to bych musela být kouzelnice, směje se a povídá: „To když já se zavřu v koupelně, že konečně pleti „dopřeju“, tak mi to trvá celou věčnost, ale to je na delší povídání“, koukne na hodinky a řekne: „Tak čau, já už musím na autobus“ a v dálce vidím už jen její záda.

Hlava mi to nebrala. Nechápala jsem, co tý svý pleti tak dlouho v koupelně dopřává? Vždyť i čištění zubů mi zabere víc času jak péče o pleť!

PLEŤ JAKO MODELKA

Večer, těsně před usnutím mi to celý došlo. Musela jsem se ale vrátit zpět do minulosti. Do doby, kdy jsem se o pleť starala nahodile, jen když se mi chtělo. V péči o pleť jsem neměla žádné zajeté koleje, všechno, co jsem dělala bylo spíš intuitivní.

Jediné, co jsem „pro pleť“ dělala pravidelně, bylo to, že jsem bezhlavě nakupovala všechno, co mi pod ruky přišlo.

V zásobě jsem měla dostatečné množství krémů, sér, odličovacích přípravků, masek, čistících ubrousků, odličovacích tampónků, šminek (co já měla stínů, rtěnek a tužek na oči!). Všechno se mi to válelo v koupelně na skříňkách i v nich a většinu z toho jsem stejně nepoužívala.

Byla jsem zavalená všemi těmi výrobky, které budu určitě někdy potřebovat a nedokázala jsem se donutit udělat si v nich pořádek.

A když jsem se jeden večer v týdnu rozhodla, že teď o sebe budu pečovat jako modelka z titulní strany časopisu (toužila jsem přeci mít krásnou pleť jako ony), stála jsem v koupelně, rozhlížela se kolem sebe a nevěděla, kde mám začít a co mám dělat.

Koukla jsem na polici, vzala první krém co jsem uviděla a začala číst příbalovou informaci, většinou jsem vyhodnotila, že to nebude ono, vzala jsem tedy něco jiného a četla znovu. Takhle jsem to zkusila ještě párkrát s dalšími výrobky. Ve finále jsem na ksichtík něco napatlala a tím to skončilo.

O pravidelné péči o pleť se nedalo v žádném případě mluvit. Pro mě to byla spíš jen koupelnová muka, u kterých jsem si ještě navíc vyčítala, že jsem mohla mít hotových stomilión jiných, důležitějších věcí, než být hodinu pro nic za nic zavřená v kouplně. Věděla jsem, že tudy cesta nepovede, ale žádnou jinou jsem neznala.

 

PES BYL ZAKOPANÝ V KOUPELNĚ

Někdy v době po svém prvním kosmetickém školení, jsem se rozhodla, že chci změnit svůj přístup k péči o pleť. Měla jsem seznam výrobků, které potřebuji ke své každodenní péči, ale koupelna byla plná. Nechtěla jsem kupovat další a další věci, které mám v zásobách, a které bych ani nepoužila.

Vzala jsem tehdy odvahu, velký igelitový pytel a šla jsem se vědomě zavřít na pár hodin do koupelny.

Začala jsem na poličkách, přesunula jsem se do kosmetických taštiček a pokračovala svými milovanými zaprášenými ratanovými košíčky, ze kterých jsem všechny věci vyndala ven, na pračku. I při její velikosti jsem zjistila, že je malá! Ještě teď si v sobě dokážu vybavit ten pocit údivu (nebo snad úleku) nad tím, kolik toho všeho doma mám.

Všechny toaletní vody a parfémy, které jsem tehdy měla

VÝSLEDEK?

Brala jsem do ruk jednu věc po druhé a dívala se na datum expirace. Pokud bylo prošlé, nemilosrdně to letělo přímou čarou do připraveného pytle. Výrobky, které měly datum expirace OK, zůstaly. Ty, které měly datum expirace OK a věděla jsem, že je nikdy nepoužiju, letěly do pytle taky.

Skoro všechno z této dekorativní kosmetiky jsem vyhodila

Pár dnů nato, se mi stala zajímavá věc. Začala jsem se do koupelny těšit! Fakt, nekecám.

Ráno jsem vstávala ještě před zvoněním budíku a včer jsem všem oznamovala, že jdu do koupelny jako první.

Byla čistá, uklizená, voňavá a bylo v ní jen to, co jsem opravdu potřebovala.

V těch pár věcech co mi zůstaly jsem měla a mám dodnes perfektní přehled. Je jich opravdu jen tolik, kolik potřebuju, nic víc, nic míň.

Už pár let mají svoje místo ve skříňce nad zrcadlem a kdybyste mi zavázala oči šátkem, dokážu i poslepu hned na první dobrou sáhnout přesně tam, kam mám.


Jestli patříte k ženám, které nemají času nazbyt a v koupelně nechtějí trávit celou věčnost, začněte právě tam. Vyházejte všechno, co už vám neslouží, co má prošlou expiraci, co jste si koupila jen proto, že to bylo ve slevě a vaše koupelna vám za odměnu dovolí být s péčí o pleť hotová za 5 minut. Nevěříte? Zkuste to, tady máte návod:

JEDNODUCHÝ A PRAKTICKÝ NÁVOD NA "DEBORDELIZACI" KOSMETIKY

 

#1 Vyberte si ve svém diáři den, KDY máte čas, kdy víte, že po vás nikdo nebude nic chtít, nebudou vás rušit telefonáty a vyřizování mailů. Budete potřebovat 2 – 3 hodiny, podle toho, kolik věcí jste stačila v koupelně nashromáždit :).

#2 Promyslete si místo, KAM budete všechny věci odkládat. Může jich být hodně, viz. můj případ s pračkou. Volte raději větší místo než je horní deska pračky :).

#3 Měje jasno v tom, CO všecho chcete třídit. Můžete si chtít udělat pořádek jen v kosmetických produktech (krémy, odličovače, masky, séra, peelingy, vatové tamponky, čistící ubrousky, …) nebo zároveň i v dekorativní kosmetice (tužky, stíny, rtěnky, rozjasňovače, tvářenky, laky na nehty, řasenky, ořezovátka, štětce, …) nebo i v tělové kosmetice (šampony, kondicionéry, tělová mléka, sprchové gely, peelingy na tělo, laky a tužidla na vlasy, hřebeny, kartáče, …)

#4 V den dé ZAČNĚTE. Připravte si igelitový pytel (nebo několik pytlů). Nejdřív všechny výrobky, které chcete třídit (viz. bod 3) vyskládejte na místo, které jste si určila podle bodu 2.

Jakmile budete mít všechno vyskládané, berte jeden produkt po druhém a zkontrolujte datum spotřeby. Pokud bude prošlé, výrobek vyhoďte, jestli bude OK a vy víte, že výrobek používáte, dejte ho stranou, jestli víte, že ho nepoužijete, vyhoďte ho do připraveného pytle. Takto to udělejte se všemi výrobky, které máte vyskládané.

#5 Výrobky, u kterých jste si jistá, že je budete používat, dejte na místo, které jim vyhradíte. Výrobky, které nepoužíváte několikrát denně, uschovejte z estetického důvodu tak, aby nebyly na očích.

Vyhrajte si s tím, udělejte si to v koupelně krásné, můžete si ji vyzdobit, i malá dekorace může udělat velkou parádu.

Vaše koupelna bude působit uklizená, bude vám v ní příjemně a budete se do ní těšit. Celé se to odrazí i na vašem přístupu k péči o pleť. Na času, který v ní budete trávit, takže i když vám bude stačit 5 minut na péči o pleť, budete v ní chtít být déle, protože vám tam bude hezky.

 

Mějte krásný den a jestli budete chtít, pochlubte se fotkami vaší koupelny před a po.

Anička

Líbil se vám článek, rezonoval s vámi? Dejte ho přečíst své kamarádce. Sdílejte ho na facebooku ⬇⬇⬇

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů