Co byste měla vědět před tím, než si dáte pleťovou masku

Dneska to konečně vyšlo. Muž s dítětem jsou venku a teď máte pár minut jen pro sebe. Program je jasný. Sama sobě už nějaký ten pátek slibujete, že hned, jak budete mít čas a budete doma sama, dáte si pleťovou masku.


Teď stojíte v koupelně před zrcadlem, v ruce držíte sáček s pleťovou maskou a najednou cítíte, jak to na vás jde. Negativní myšlenky a naštvanost, že nevíte, co přesně s tou pleťovou maskou dělat?

  • mám se nejdřív odlíčit, když jsem nenalíčená?
  • budu to potřebovat všechno co je v tom pytlíku nebo mám šetřit a nechat si napříště?
  • mám to nanášet rukama nebo na to potřebuji ještě něco, čím bych to na ten obličej dala?
  • a kam vlastně přesně bych to měla všude dát?

Je vám to povědomé? Trápí vás tyto nebo podobné otázky? Nebojte, nejste v tom sama.

Právě minulý týden za mnou přišla klientka, která v sobě našla odvahu zeptat se, jak si má správně nanést pleťovou masku a kam všude se pleťové masky dávají.

Vím, že se ženy často bojí zeptat se na něco, co je zajímá nebo s čím si neví rady. Stydí se, protože si myslí, že přece všechny ostatní to vědí.

Takže pro všechny ženy, které si nejsou tak moc jisté, jak přesně používat pleťovou masku, jsem napsala tento článek:

CO BYSTE MĚLA VĚDĚT JEŠTĚ PŘED TÍM, NEŽ SI DÁTE PLEŤOVOU MASKU

Jdeme na to!

0
.
Naplánujte si dopředu, kdy si pleťovou masku dáte

Tento bod je téměř všemi ženami naprosto podceňovaný, přitom si myslím, že je úplně ze všeho nejdůležitější.

Můžete mít doma tisíce pleťových masek, ale když nebudete mít čas si je dát, jsou vám k ničemu. Ideální je, pokud si najdete půlhodinku v jednom dni v týdnu, kdy si masku vědomě a v klidu dopřejete.

Ale nejde o to, dát si masku na obličej jednou za půl roku a pak zase dlouho nic. Protože jestli chcete, aby pleťová maska měla opravdu viditelné účinky na vaší pleti, nejen že si termín naplánujete, ale hlavně ho poctivě jedenkrát týdně doržujte.

Ideální je vybrat stejný den a pokud možno i přibližně stejný čas, abyste nemusela přemýšlet, jestli tento týden máte dát masku v pondělí dopoledne nebo v sobotu večer.

Cílem je tedy sjednotit den i hodinu kdy budete mít čas jen pro sebe a jen na sebe.

Pokud chcete, aby pleťová maska měla nejlepší účinky na vaší pleti, naplánujte si to tak, abyste měla klid, abyste si mohla dovolit vypnout telefon, a hlavně měla dostatek času na relax a odpočinek. Bohatě stačí zmiňovaná půlhodinka.

Relax je součástí rituálu pleťové masky

Relax je součástí rituálu pleťové masky

Asi mi dáte za pravdu, že nemá cenu s maskou na obličeji pobíhat kolem sporáku, dítěte a být terčem posměchu vlastního muže, který když vás uvidí, tak se rozesmějě a řekne: „Prosím tě, co to máš na sobě?“

Péče o pleť není nic složitého, ale krásné a zdravé pleti docílíte jedině tehdy, pokud děláte stejné věci pořád dokola. To samé platí v používání pleťových masek.

Jestli tedy chcete všechno dotáhnout až k maximálním účinkům, dělejte to pravidelně! Stačí jednou týdně, 30 minut a výsledek uvidíte v zrcadle ihned.

0
.
Mějte všechno po ruce dřív než začnete

Možná důvěrně znáte ten pocit, kdy stojíte v koupelně s maskou v ruce, sponkama v puse a nervózně si říkáte, kde může ta čelenka jenom bejt? Mějte tedy všechno pěkne po ruce ještě dřív než s aplikací pleťové masky začnete.

Špachtle na nanášení pleťové masky

Špachtle na nanášení pleťové masky

Ideální je, pokud má každá věc svoje místo a to se nemění. Takže i kdyby vám oči zavázali šátkem, naprosto přesně byste měla sáhnout na místa, kde bude ležet čelenka, odličovací tampony, krém, čistitcí mléko, peeling, sérum…

A jestli to tak nemáte, koukněte ke mně na blog na článek: Proč vám vaše koupelna nedovolí být s péčí o pleť hotová za 5 minut? Možná, že po jeho přečtení se některé věci u vás v koupelně radikálně změní k lepšímu.

Vraťme se zpátky k tomu, co všechno byste měla mít připravené ještě před tím, než si dáte pleťovou masku:

  • vhodnou pleťovou masku
  • čisticí mléko a tonizační vodu
  • odličovací tampony
  • gumičky, sponky nebo čelenku
  • můžete vyzkoušet špachtli na nanášení pleťové masky

Pleťovou masku si zvolte podle toho, co vaše pleť zrovna potřebuje.

S hydratační maskou neuděláte nikdy chybu. Je totiž vhodná pro všechny typy pleti.

Slupovací masku můžete dát taktéž na každý typ pleti.

Jílové a stahující masky (sem patří i podomácku vyrobené pleťové masky z droždí) jsou nejvhodnější pro mastný nebo smíšený typ pleti.

Pokud nevíte jaký máte typ pleti, mrkněte sem >>

Čisticí mléko a tonizační voda je základní výbava každé ženy, která to se svojí pletí myslí vážně. Odličovací tamponky, sponky, gumičky nebo čelenku už nechám na vašem výběru 🙂

0
.
Jak nanášet pleťovou masku

Všechno máme připravené, tak pojďme na to, začíná totiž nejkrásnější část péče o pleť.

Sponkama nebo čelenkou si stáhněte vlasy z obličeje a vyčistěte si obličej i když nejste nalíčená. Je to totiž jedna z nejčastějších chyb dávat pleťovou masku na neodlíčený obličej.

Pleťovou masku nanášejte vždycky čistýma rukama nebo špachtlí. Dávejte ji v dostatečném množství, spíš víc než míň. Taková pěkná štědrá vrstva je pro vaši pleť k nezaplacení.

Velkým obloukem se vyhněte očnímu okolí, nosním dírkám a okolí rtů. Na tato místa žádná pleťová maska nepatří!

Hydratační pleťovou masku naneste i na horní ret, krk a pokud vám to situace nebo spíš oblečení dovolí, tak i na dekolt.

Stahující nebo slupovací masku, na krk ani dekolt nedávejte a vyhněte se i hornímu rtu. Tato místa v žádném případě stahovat nepotřebují.

kam nanést slupovací pleťovou masku

Kam nanést slupovací pleťovou masku

No a teď už je jen na vás, jak si svoji dvacetiminutovku užijete. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud s maskou ležím, jsem víc uvolněná, reaxovaná, odpočatá a to je důležité i pro moji pleť.

Když s maskou žehlím, koukám do počítače, mobilu nebo si čtu, neodpočnu si tak, neuvolním se a neužiju si své chvilky pro sebe.

S MASKOU LEŽTE, ODPOČÍVEJTE, RELAXUJTE, LÉPE SE VSTŘEBÁ A NAVÍC VY SI CELÝ PROCES UŽIJETE NA MAXIMUM A O TO JDE.

Je úplně možné, že při takovém relaxu zcela jistě usnete. Proto si nastavte upozornění, které vám dá zvukový signál, že uplynula doba vašeho slastného nicnedělání.

0
.
Jak smýt/odstranit pleťovou masku z obličeje

Pleťovou masku sundávejte opatrně. Mějte zásadně čisté ruce a dodržujte maximální hygienu.

Slupovací masku jednoduše sloupněte. Aby to šlo pěkně, je důležité nanést jí dostatečně štědrou vrstvu. Pokud byste jí dala radši míň, nesloupnete jí tak lehce, mám to vyzkoušeno 🙂

Hydratační masku nejlépe dostanete z pleti odličovacím tamponkem, na který nejdřív dáte pár kapek vody. (Voda z něho nesmí crčet, musí být navlhčený tak akorát).

Jemnými tahy pak smývejte hydratační pleťovou masku z obličeje. Tamponky měňte podle potřeby.

Pokud budete chtít hydratační masku smýt pod tekoucí vodou, nepůjde to, na pleti bude pořád zůstávat lehký povrch masky, proto je lepší si pomoct odličovacím tamponkem nebo houbičkou.

Mně osobně se osvědčila houbička, která perfektně nahradí odličovací tampony a po vyprání ji použijete víckrát. Šetříte tak životní prostředí. Ale vyzkoušete sama, co bude nejvíc vyhovovat vám.

Čisticí houbička na odstranění pleťové mask

Uprostřed čisticí houbička na odstranění pleťové masky, kolem odličovací tamponky

0
.
A co závěrem?

Jakmile máte masku sundanou z obličejte, vyčistěte pleť už jen tonizační vodou, abyste uzavřela póry, pleť je v tuto chvíli nejlépe připravená vstřebat maximální množství účinných látek z krému nebo séra, které používáte.

Pokud si dáte masku přes den, na závěr naneste na pleť sérum, jestli ho používáte a pak denní krém. Pokud si masku dáte večer před spaním, pak naneste sérum, pokud ho používáte a noční krém.

V tuto chvíli je vaše pleť krásně vyčištěná, takže je hladká jako pokožka malého miminka, je krásně hydratovaná a vyživená až do té doby, než ji dopřejete další dávku vitamínů v podobě pleťové masky.

0
.
Bonus – můj osobní tip: kdy je nejlepší dát pleťovu masku

Osobně se mi nejvíc osvědčilo dávat si pleťovou masku před mytím vlasů, protože když si dáváte pleťovou masku, používáte čelenku, vlasy spínáte sponkami nebo používáte gumičky do vlasů.

Je jasné, že účes tím trpí, takže jsem spojila příjemné s užitečným. V klidu si dopřeju pleťovou masku a pak si jdu mýt vlasy. Nakonec celé procedůry upravím účes, takže pleť i vlasy jsou v nejlepší kondici.

Mějte krásný den a užívejte si vědomě, v klidu a relaxu pleťovou masku.

Vaše

Anička

Líbil se vám článek? Dejte ho přečíst svým známým ⬇⬇⬇

 

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů