Jak mně špinavé prádlo zpříjemnilo podvečer

Je úplně normální sobotní dopoledne. Jsem zavřená doma v koupelně a přehrabuji se v prádelním koši. Dělám „hromádky“ (jak tomu s nadsázkou říká můj muž), třídím prádlo podle barev do pračky.


Hlavou mi přitom běhají různé myšlenky, co všechno chci ještě dneska stihnout. Je toho dost a den má jen 24 hodin. Ach jo, povzdechnu si, chce to systém! Opřu se zády o zeď a můj pohled se stočí k vaně. Koukám na ni a najednou se mi do hlavy začne pomalu a nesměle vkrádat myšlenka, že dneska by to šlo  🙂 .

Pouštím uzdu své fantazii, v mé hlavě se rozjíždí naplno film, ve kterém hraju hlavní roli JÁ.

… dcera jede večer pryč, manžel nahlásil, že díky MS v hokeji obsadí obývák, druhá dcera není doma. JÁ tím pádem budu mít čas jen pro sebe a jen na sebe a užiju si ho pěkně ve vaně! Jupí.

Moje snění má rychlost blesku, svoji fantazii rozvíjím dál. Svíčky na vanu – mám, pěna do koupele – mám, maska – mám, jahody a šampus – nemám, ale to mi nevadí, ČAS – MÁM.

Těším se jak malá holka. Napustím si plnou vanu teplé vody, do toho pořádný bublinky, na obličej si dám masku a nebudu nic dělat.

Mám výbornou náladu, směju se sama pro sebe, pusu mám od ucha k uchu. Všichni se mě ptají, co se děje, práce mi jde  sama od ruky. Dokonce jsem udělala všechny úkoly, které jsem si předsevzala. Myšlenka na mou večerní siestu je pro mě jako hnací motor. Jak málo stačí ke štěstí  🙂 .

Dcera končí poslední úpravy před zrcadlem, všechny pupínky důkladně zamaskované, za chvíli vidím v dálce už jen auto, kterým Lucka odjíždí a hokej právě začíná.

Je to tady. Moje chvíle, kterou mám jen pro sebe ♥

Vím, jak je tento čas, určený jen nám samotným,
pro nás moc důležitý a že se hned kladně odrazí na stavu naší pleti.

Jak jste na tom vy? Máte výčitky, když si můžete dopřát čas jen pro sebe?

Já mívala a hodně velké. Přemýšlela jsem o tom, kolik práce už jsem mohla mít hotové, navařeno, napečeno, uklizeno, byla jsem nervózní a podrážděná a to všechno se podepisovalo na stavu mojí pleti.

*

Dneska už to mám v hlavě nastaveno jinak. Sama sebe dávám na první místo. Vím, že každý den si musím udělat na sebe a pro sebe chvilku čas, proto poctivě každé ráno cvičím hormonální jógu a medituji, vím, že o pomoc si musím říct, protože nikdo mi do hlavy nevidí, vím, že si chci každý okamžik užít naplno, jako kdyby to byl můj poslední  🙂 , nic neočekávám a nic neplánuji.

Pak jsem klidnější a vyrovnanější, moje pleť je spokojená a září.

Je důležité umět vypnout. Nic po sobě nechtít a nic neočekávat. Jen tak prostě být.

Zkuste to někdy taky, napustit si vanu, zajít na masáž, vypít si dobrou kávu nebo čaj, jít do přírody nebo jen tak sedět, může to být cokoliv.

Vypněte v tu chvíli svůj mozek a mějte v něm prázdno. Nemyslete na to, co musíte, ale okamžik prožijte jen sama se sebou. Pak se budou dít zázraky nejenom s vaší pletí. Uvidíte.

***

Napouštím vodu do vany, liju pěnu, která začíná pěkně „bublinkovat“. Raději ještě přidám, ať jsem jak v peřině. Vlasy si sepínám sponkama, s láskou čistím obličej, na který si dávám voňavou masku. Přináším svíčky, pokládám je na okraj vany a zapaluji je …

Můj čas právě začíná, vím, že si ho užiji naplno sama pro sebe a sama se sebou.

 

Mějte nádherný den a mějte se ráda taková, jaká jste, protože jedině taková jste dokonalá ♥

s láskou

Anička

 

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů