Proč nechodím na kosmetiku?

Je ráno, 06:00. U hlavy mně mobil tichounce zpívá písničku, abych vstávala. Se zavřenýma očima intuitivně šmátrám do míst, kde bych ho mohla najít. Je tam. Naučeným pohybem vypínám zvuk.


JAK TO TEĎ DĚLÁM JÁ

Vstanu a jdu do koupelny. Do rukou beru odličovací tampony, lahvičky s čistícím mlékem a tonizační vodou, denní a oční krém. Dělám nacvičené, automatické pohyby, všechno beru ze stejného místa, kam jsem věci večer uložila, nic nehledám.

Můj každodenní, ranní rituál právě začíná: podívám se na sebe do zrcadla, usměju se a s radostí hýčkám svoji pleť.

Nepřemýšlím, jestli mám použít čistící mléko nebo tonizační vodu, jestli se dává dřív denní nebo oční krém? A co sérum? Patří na pleť ráno nebo až večer? Mimo jiné, správný postup najdete v e-knize: Sama sobě kosmetičkou, chcete jí omrknout? Klikněte TADY >>> 

e-book: Sama sobě kosmetičkou

Všechno dělám automaticky. Mám svůj jednoduchý funkční systém. Stačí mně 10 minut denně a moje pleť září. Vím totiž, CO, KDY, PROČ A JAK mám dělat.

JAK JSEM TO MĚLA DŘÍV

K něčemu se vám musím ale přiznat. Vždycky to tak nebylo. Pamatuji si, jak jsem stávala bezradná v koupelně před zrcadlem, četla návody napsané mini písmem na lahvičkách a obalech krémů a nevěděla, který výrobek použít.

Něco málo jsem měla nastudované z internetu a časopisů, ale když přišlo na věc, byla jsem nejistá, tápala, nevěděla co dát na obličej a v jakém pořadí. Zoufale jsem se ptala sama sebe: „je to tak správně?“.

Hlavou mi běhaly různé otázky, na které jsem neuměla odpovědět, a tak ze strachu, abych neudělala nějakou chybu, jsem nedělala NIC.

VŠECHNA MOJE PÉČE O PLEŤ ZAČÍNALA ČIŠTĚNÍM ZUBŮ A KONČILA PRAVIDELNÝM MAČKÁNÍM PUPÍNKŮ

Moje pleť byla plná černých teček a hnisajících „beďarů“ a já se za ni stydělaChtěla jsem se dívat lidem do očí a ne ze strachu klopit zrak před každým, kdo se na mně podívá, aby náhodou neuviděl nový, hnisající pupínek velikosti pětikoruny v mém obličeji.

Po nocích jsem tajně snila o tom, že mám zdravou a krásnou pleť, stejně hladkou, hedvábnou a jemnou, jako modelky na titulních stranách prestižních časopisů. Toužila jsem po změně, ale neznala cestu k cíli.

ZAČNU CHODIT KE KOSMETIČCE

Jednoho dne mě přeci jen napadlo řešení mé zoufalé situace: začnu chodit ke kosmetičce! Ona má vzdělání, praxi a maximálně se o mně postará. Moje pleť pak bude zdravá a krásná a to je to, po čem přece tolik toužím.

V tu chvíli jsem všechnu svoji zodpovědnost přehodila na kosmetičku. Věřila jsem, že jedině ona mně může pomoct. Proto pokaždé, když jsem od ní odcházela chudší o nějakou tu stokorunu, jsem si zamluvila další termín.

Ke kosmetičce jsem chodila roky. A víte, co se za tu dobu stalo s mojí pletí? NIC! Protože jsem se o ni doma sama NESTARALA! Nevěděla jsem jak!

Kosmetička mně to NENAUČILA, NEPROZRADILA mi, JAK se mám o svoji pleť starat.

Ale ruku na srdce při vší úctě ke všem kosmetičkám, řekla vám to někdy nějaká?

JAK VAŠE PLEŤ VYPADÁ, JE VAŠÍ PRACÍ NE PRACÍ KOSMETIČKY

Trvalo pěkných pár let a stálo dost peněz, ale došlo mně to! Žádná kosmetička mě nikdy nenaučí jak se starat o pleť. Není to totiž náplní její práce. A když budu na kosmetiku chodit JENOM jednou za měsíc, bude moje pleť vypadat pořád stejně!

Je to moje zodpovědnost naučit se pečovat PRAVIDELNĚ DENNĚ o svoji pleť tak, jak nejlíp umím, jak mně to vyhovuje a jak se mně to líbí. Konec konců i jak se to líbí mojí peněžence.


Od okamžiku, kdy jsem se rozhodla, že se chci umět o svoji pleť postarat sama (protože nikdo jiný to za mě neudělá) až do současnosti uběhlo pár let.

Za těch pár let jsem poctivě navštívila několik kosmetických školení a všechno co jsem se dozvěděla nadšeně testovala a zkoušela.

Dneska jsem se svojí pletí kamarádka, v koupelně trávím minimum času a málokterá žena mně hádá tolik, kolik mně ve skutečnosti je.

Péče o pleť se ve škole nevyučuje, a tak ženy dají na radu své nejlepší kamarádky nebo spolupracovnice, stráví hodiny hledáním informací na internetu nebo v časopisech a stejně pořád neví, jak se o svoji pleť postarat.

SAMA SOBĚ KOSMETIČKOU

A tak mě napadlo, že bych právě pro všechny ty, které mají odvahuchuť změnit svůj zaběhnutý rituál péče o pleť, (protože jim nevyhovuje nebo nefunguje) a se svojí pletí nejsou spokojené, mohla POMOCT.

Všechny svoje zkušenostitipy a triky, jak ušetřit čas i peníze při péči o pleť, které jsem za roky získala a na sobě vyzkoušela, jsem podrobně sepsala do e-knihy SAMA SOBĚ KOSMETIČKOU. ⬇⬇⬇

e-book Sama sobě kosmetičkou i s bonusy

Najdete v ní:

  • inspiraci ke změně v péči o pleť, která vám zabere jen 10 minut denně
  • jasný plán čím, kde a hlavně jak začít, takže se už nebudete moci vymluvit, že nevíte, jak na to
  • jak to dělám já (moje vlastní tipy a triky, které nikde jinde nezveřejňuji)
  • typické chyby, které ženy v péči o pleť dělají, takže vy je už dělat nebudete
  • navíc bonusový materiál – seznam všech výrobků, které byste měla mít a věřte mně, bude jich míň než máte doteď v koupelně.

Zaujala vás kniha? Chcete ji taky? Tak klikněte SEM >>>

S láskou a úctou

Anička

Líbil se vám článek? Dejte ho přečíst své kamarádce ⬇⬇⬇

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů