3 důvody, proč nemáte pleť takovou, jakou byste chtěla mít + jeden tip co s tím

Stojím doma v koupelně před zrcadlem. Hlavou mi letí myšlenka: tak nemožně už budu vypadat jako pořád!? Proč zrovna na mně se musela příroda takhle vyřádit!?


Rukama plnýma vzteku začnu poctivě mačkat pupínky na tváři. Pěkně jeden po druhým a dávám si na tom záležet. Času je dost. Jsem na sebe nepopsatelně naštvaná a nenávidím se za to, jak vypadá moje pleť.

Co k sakru dělám špatně? Obličej mi bohatě kvete červenýma, hnisajícíma pupínkama, takže vypadám jak mladá puberťačka, který už bohužel táhne na třicet! Brečím a lituju se u toho zároveň.

D N E S

Stojím doma v koupelně před zrcadlem a začínám svůj každodenní rituál. Automaticky beru do ruk odličovadla, krémy a séra a s láskou začínám jemnými pohyby hýčkat svoji pleť. Usmívám se přitom na sebe do zrcadla a říkám si, že rozhodně na svůj věk nevypadám 😆 .


3 DŮVODY, PROČ NEMÁTE PLEŤ TAKOVOU, JAKOU BYSTE CHTĚLA MÍT

# Důvod 1:

CHYBÍ VÁM SYSTÉM V PÉČI O PLEŤ

Ano, tušíte, že krásná a zdravá pleť není jen tak samasebou. Že proto musíte taky něco udělat. Jenže CO? Bohužel, ve škole se takový předmět nevyučuje, tak se aspoň občas poradíte se strýčkem googlem nebo se svojí nejlepší kámoškou. K vašemu zjištění, každý radí něco jiného. Takže kde je teda zakopaný pes?

Abyste pro svoje svědomí (a snad i pleť) udělala aspoň něco, zajdete do nejbližší drogérie nebo lékárny a koupíte „nějaký“ krém. A nejlíp, kdyby byl ve slevě. Nebudete přece utrácet za něco o čem nejste 100% přesvědčená, že to bude fakt fungovat.

Doma se vám dál hromadí věci, které „budete zaručeně v péči o pleť potřebovat“. Večer nebo ráno, když si v dobrém úmyslu stoupnete před zrcadlo, že teda konečně začnete se svojí pletí něco dělat, tak najednou nevíte CO a KDE ZAČÍT?

Hlavou vám lítají obrázky z fajnových reklam a drahých, tlustých lifestylových časopisů na krémy a odličovadla a vy si říkáte, jak to proboha ty modelky dělají?

V dobré víře je chcete je napodobit (přece neuvěříte takovým fámám, jakože krásná pleť paří jen jim), tak popadnete první lahvičku, krabičku či skleničku, co vám přijde pod ruku a její obsah si spokojeně (nebo nejistě) naplácáte na obličej.

Proč ženy nemají pleť takovou, jakou by chtěly? Protože jim jednoduše chybí systém v péči o pleť.

 

# Důvod 2:

TVRDÍTE, ŽE NA OŠETŘENÍ PLETI NEMÁTE ČAS ANI PENÍZE

Jsou vám povědomé tyto věty: „Nemám čas na to, abych si ráno něco paplala na obličej“. Nebo: „Nebudu vyhazovat peníze za kraviny, který mě stejně nepomůžou“.

Taky si myslíte, že krásná a zdravá pleť musí stát majlant a pečovat o ni trvá minimálně věčnost? Pokud ANO, pak vás tudy vyvedu z tohoto mylného přesvědčení >>>

Krásný a zdravý vzhled pleti nedocílíte tím, že budete mít svůj kosmetický koutek nacpaný k prasknutí a hodiny budete přešlapovat před zrcadlem.

Stačí vám jen 9 výrobků a 20 minut denně! A vaše pleť bude doslova mlaskat blahem. Vy to samozřejmě ihned ucítíte, ale hlavně sama na sobě uvidíte výsledky v zrcadle.

Podle feng-shui je devítka číslo, které uzavírá kruh, pro mě je to konečné číslo kosmetických produktů, které obsahuje moje kosmetická skříňka. Žádné DALŠÍ už NEKUPUJU! (Ani kdyby byly v super akční ceně 😆 ).

Až mi dojdou ty původní, koupím nové. A tak to jde pořád dokola. Prostě žádný vítr ve své peněžence s tímto časově nenáročným systémem neuděláte.

A jestli vás zajímá, kterých devět výrobků má čestné místo v mojí kosmetické skříňce, tak odpověď najdete v bonusu zdarma k e-knize: Sama sobě kosmetičkou.

# Důvod 3:

NEMÁTE RÁDA SEBE ANI SVOU PLEŤ

Pleť s vámi mluví. Slyšíte ji? Komunikujete s ní taky? Máte se rády jako dvě nejlepší kámošky? Dotýkáte se jí s láskou?

Jak o své pleti mluvíte a smýšlíte? Jaká slova používáte? Vyjadřujete se o ní, jako o ksichtu, na který MUSÍTE něco plácat? Drhnete si hubu? Nebo si malujete obličej na ksicht?

(Možná se divíte, jak silná slova používám, ale setkávám se s tím v praxi celkem často).

Dokážete se na sebe podívat a usmát do zrcadla?

Nemusíte mi na tyto otázky odpovídat, je to jen vodítko pro vás. Sama ze své vlastní zkušenosti totiž vím, že když jsem neměla ráda sebe a tím pádem ani svou pleť, odvděčila se mi za to svým nezdravým vzhledem. 

V okamžiku, kdy jsem se na sebe bez studu a výčitek dokázala podívat do zrcadla a usmát se, tak se začalo všechno měnit.

Zdravá sebeláska je běh na dlouhou trať a vy na ní můžete zvítězit. Sama jsem toho živým důkazem.

Můj osobní běh za krásnou a zdravou pletí trval roky. Ale ten váš nemusí. Mám pro vás totiž jedno řešení.

Mějte se ráda taková jaká jste, protože jedině taková jste skutečně krásná.

Vaše

Anička

Líbil se vám článek? Dejte ho přečíst své kamarádce ⬇⬇⬇

Anna Krajíčková
Už víc jak 15 let ukazuje ženám, jak se jednoduše a s láskou starat o svoji pleť, aby to byla hra a zábava, která nestojí moc času ani peněz. Miluje kosmetiku, líčení, módu a barvy. Je inspirací pro ženy, které se chtějí přijmout a mít se rády takové, jaké jsou, protože jak sama říká: "Skutečná krása vychází (ne)jenom zevnitř". Je autorkou e-booku Sama sobě kosmetičkou>>, e-booku zdarma 9 chyb v péči o pleť>> ,celý její příběh si můžete přečíst TADY>> Připojte se k dalším ženám a nechte se inspirovat na její facebookové stránce SKUTEČNĚ KRÁSNÁ>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů